Strategia PGE zakłada ponadto wzrost udziału paliw niskoemisyjnych w miksie paliwowym PGE Energia Ciepła do 50% do 2030 r. i redukcję wydatków remontowych źródeł wytwórczych o 10% do roku 2014 (w stosunku do 2017 r.). Budowę nowych mocy elektrycznych chce zrealizować do 2030 r., natomiast rozszerzenie zakresu zarządzania sieciami ciepłowniczymi ma zostać zrealizowane wcześniej – do roku 2023 r.

Podczas konferencji prasowej wiceprezes Ryszard Wasiłek duży nacisk położył na plan współpracy ze średnimi (pod względem liczby mieszkańców) miastami, których samorządy mają ciepłownie, ale nie mają kogeneracji. PGE chce je wesprzeć w zakresie modernizacji ciepłowni pod kątem dostosowania ich do wymogów środowiskowych.

Polska to jeden z największych rynków ciepła w Europie i my zamierzamy ten potencjał maksymalnie wykorzystać. Chcemy być postrzegani jako wiarygodny i odpowiedzialny partner dla samorządów, które już dzisiaj widzą, że inwestycje w ciepłownictwo to znak naszych czasów – dbanie o komfort mieszkańców zarówno poprzez zapewnienie im niezakłóconych dostaw ciepła, ale także kluczowy element walki o czyste powietrze – mówił Henryk Baranowski, prezes PGE.

Przeczytaj także: Osiem elektrociepłowni przechodzi w ręce PGE