W czwartek na wejście miasta do spółki zgodzili się radni. Senat Politechniki Koszalińskiej takiej zgody władzom uczelni udzielił 17 czerwca br.  Kapitał zakładowy spółki ma wynosić 1 mln zł i zostanie opłacony gotówką. Akcjonariusze - miasto Koszalin i PK - obejmą po 500 tys. akcji o nominalnej wartości 1 zł każda.

Spółka będzie działać w częściowo niezagospodarowanych obecnie obiektach politechniki, z których do nowego campusu przeniosła się część wydziałów uczelni. Z przedstawionej radnym koncepcji funkcjonowania Parku Technologicznego SA wynika, że spółka nie powinna przynosić strat. W parku mają funkcjonować trzy grupy przedsiębiorstw: firmy strategiczne, które prowadzą już w pełni rozwiniętą działalność; firmy młode, czyli wchodzące dopiero na rynek z pomysłem rokującym na innowacyjny biznes, oraz tzw. firmy e-P@rkowe, czyli zarejestrowane pod adresem parku, ale niekoniecznie działające na jego terenie.

Koszaliński Park Technologiczny SA pozyskał już pierwszego strategicznego partnera - jest nim wrocławska spółka Research & Engineering Center (REC), zajmująca się m.in. tworzeniem oprogramowania do przeznaczonych na rynek azjatycki pralek koncernu Bosch, urządzeń medycznych firmy Siemens oraz multimedialnego wyposażenia samochodów.