Kapituła konkursu GreenEvo na najbardziej innowacyjne \"zielone technologie\" ogłosiła listę 13 firm, które zostały zakwalifikowane do drugiego etapu projektu prowadzonego przez Ministerstwo Środowiska. W gronie liderów zielonych technologii znalazła się również firma PP-EKO sp. z o.o. Uczestnictwo w projekcie otwiera możliwości walki na zagranicznych rynkach.
GreenEvo - Akcelerator Zielonych Technologii to projekt, który bada potencjał Polski w obszarze technologii środowiskowych i wspiera rozwój tych firm, które mają największe szanse skutecznie konkurować swoimi zielonymi technologiami poza granicami naszego kraju. Do pierwszego etapu konkursu zakwalifikowało się dwadzieścia osiem firm. Z tego grona w tym tygodniu zostało wyłonionych trzynaście najbardziej konkurencyjnych i innowacyjnych technologii. Ministerstwo Środowiska zaangażowało do współpracy przy projekcie GreenEvo resort gospodarki, spraw zagranicznych, nauki i szkolnictwa wyższego, PARP, Urząd Patentowy RP oraz Wydział Zarządzania UW. Partnerem finansującym program jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Docenioną przez kapitułę konkursu technologią, z którą PP-EKO sp. z o.o. będzie przebijała się na rynki zagraniczne jest instalacja ROVAPO. Jest to autorska technologia warszawskiej firmy, typu "zero zrzutu". Zakłada ona pełny odzysk wody wysokiej jakości ze ścieków przemysłowych i zawrócenie jej do obiegu produkcyjnego. PP-EKO zrealizowała już w tej technologii oczyszczalnie dla PZL WSK Świdnik (obecnie Augusta Westland) oraz zakładu Hispano-Suiza w Sędziszowie Małopolskim. W trakcie realizacji jest instalacja dla Wojskowych Zakładach Lotniczych Nr 2 w Bydgoszczy.
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.