W wyniku nawałnicy, jaka nawiedziła Bogatynię na początku sierpnia, w PGE Elektrowni Turów wyłączono pięć z siedmiu bloków energetycznych. W ubiegłym tygodniu uruchomiono jeden z nich, 17 sierpnia włączono kolejny. Aktualnie elektrownia generuje moc o wartości 937 MW przy użyciu czterech bloków.

Kolejne bloki energetyczne nadal pozostają wyłączone. Na terenie elektrowni cały czas trwa usuwanie zniszczeń wywołanych powodzią oraz prace zabezpieczające przy pompowni Witka - podaje w komunikacie PGE Elektrownia Turów. Dotychczas m.in. wykonano wał blokujący wypływ rzeki przez drogę nr 352. Gotowe są już drogi dojazdowe do zapory od strony Zgorzelca i Bogatyni. Trwają działania związane z oczyszczaniem budynku pompowni, by możliwe było dalsze remontowanie obiektu i naprawianie urządzeń pompowni.
W wyniku utrudnień komunikacyjnych, pracownicy ze Zgorzelca dojeżdżają do elektrowni przez Czechy i Niemcy. Zakłada się, że transport kolejowy przez Niemcy będzie funkcjonować po 28 sierpnia, a linia kolejowa na trasie Zgorzelec - Elektrownia zostanie uruchomiona do końca przyszłego miesiąca.

Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.