To nie jedyna w ostatnim czasie sprzedaż Shell'a. Koncern pozbywa się również m.in. złoża ropy w Nigerii i na Morzu Północnym, magazynów w Szkocji oraz oddziałów gazowych m.in. w Belgii, Holandii, we Francji, na Sri Lance i Filipinach. Pozyskane w ten sposób pieniądze (przychód ze sprzedaży szacuje się na około 1 mld USD) mają uzupełnić budżet na zrealizowanie programu inwestycyjnego, który ma kosztować aż 28 mld USD.

W ubiegłym tygodniu Shell zbył dwie rozlewnie gazu (Łódź, Przytocznia) i dwa terminale przeładunkowe (w Spychów, Żory). Sprzedano też dział LPG na Węgrzech. Nabywcą polskich i węgierskich segmentów został NYSE UGI Corporation z USA. Shell zapowiedział, że na razie nie przewiduje innych sprzedaży w Polsce i ucina spekulacje na temat sprzedaży sieci stacji benzynowych, których w kraju jest 380.

Shell plasował się w Polsce w silnej grupie sprzedawców LPG razem z: Orlen Gaz, Gaspol, BP Gaz i Barter. Jak napisano w Dzienniku Gazecie Prawnej, powołując się na słowa Andrzeja Olechowskiego, dyrektora Polskiej Organizacji Gazu Płynnego, dystrybucja będzie się teraz odbywać przez Flaga Gaz Polska. Jest to spółka należąca do Flagi Group, jednego z ważniejszych dystrybutorów LPG w Europie, a jego właścicielem jest wspomniana korporacja UGI.