Z raportu wynika również, że najbardziej popularna domena internetowa, .COM, jest też najbardziej niebezpieczna: należy do niej aż 56% wszystkich niebezpiecznych serwisów internetowych. Jak informuje PC Format, domena Polski (.PL), która jeszcze rok temu była na 60 miejscu na liście najbardziej niebezpiecznych domen, teraz znalazła się w pierwszej dwudziestce. Wśród niemal 300 tys. przebadanych serwisów z tej domeny ponad 17 tys. niosło ze sobą zagrożenia bezpieczeństwa informatycznego. Oznacza to aż siedmiokrotny wzrost zagrożenia w porównaniu z rokiem 2009.

Firma McAfee przebadała aż 27 mln serwisów internetowych. Okazało się, że największe zagrożenie stwarza odwiedzanie stron w domenach .COM i .INFO. Na trzeciej pozycji znalazła się domena Wietnamu, która w ubiegłym roku zajmowała 39 pozycję. W sumie ryzykowne jest odwiedzanie 6,2% z 27 mln przebadanych serwisów internetowych – co oznacza wzrost zagrożenia w porównaniu z ubiegłym rokiem o 0,4%. Tymczasem za najbezpieczniejszą domenę uznano, podobnie jak rok temu, domenę .JP (Japonii).

Domena .PL (Polski) została sklasyfikowana na 20 miejscu – ok. 5,8% serwisów zarejestrowanych w domenie .PL stanowi zagrożenie bezpieczeństwa. Aż 96,5% polskich serwisów uznanych za ryzykowne ma przypisany najwyższy, czerwony poziom ryzyka. Oznacza to, że zawierają szkodliwe programy (np. Trojany, wirusy i oprogramowanie szpiegowskie), kod atakujący przeglądarki po otwarciu strony lub mają złą reputację w kilku kategoriach cząstkowych. 3,5% polskich stron sklasyfikowanych jako niebezpieczne ma natomiast niższy poziom ryzyka (żółty), który dotyczy serwisów, które spamują użytkowników, automatycznie otwierają dużą liczbę okienek albo zawierają odnośniki do innych niebezpiecznych stron.

Są jednak kraje, które poprawiają bezpieczeństwo swoich domen. Na przykład domena .SG (Singapuru) spadła z 10 miejsca wśród najbardziej niebezpiecznych domen, które zajmowała w 2009 r., na miejsce 81. Poziom bezpieczeństwa poprawił wprowadzony w tym roku wymóg przedstawiania odpowiedniej dokumentacji podczas rejestrowania domeny.