Narodowy operator gazowniczy rozpoczął projekt jesienią 2009.  Do wykonania było 93 km gazociągu, w tym 83 km sekcji morskiej. Instalacja połączy  pole gazowe Angostura, położone na północny wschód od wybrzeża Trynidadu, z zakładem przeróbczym na lądzie i dalej z krajową siecią dystrybucyjną. Operatorem złoża Angostura jest konsorcjum firm złożone z  BHP Billiton (45%), Talisman (25%) oraz Total (30%).

Michels zastąpił w roli wykonawcy firmę, która opuściła projekt po nieudanej próbie instalacji.  Projekt w jego wykonaniu zajął 42 dni od czasu mobilizacji sprzętu na wyspie. Firma musiała zaakceptować pracę pod presją czasu wynikającą ze zbliżającego się sezonu złej pogody, wykluczającej precyzyjne operacje na morzu. Wymagana długość wiercenia dla tego projektu to ponad 1650 m. Głębokość wody na tym akwenie wynosi 12 m.

Wiercenie pilotowe zostało zrealizowane w ciągu 10 dni. Punkt wyjścia został osiągnięty z wysoką dokładnością. Prace nad poszerzeniem otworu zajęły kolejne 30 dni. W następnym etapie Michels użył specjalnie zaprojektowanego narzędzia do dwukrotnego marszu związanego z oczyszczeniem i skalibrowaniem otworu. Prace wiertnicze w tym punkcie zostały przerwane na kilka dni w związku z nadchodzącymi tropikalnymi burzami.

Po ich wznowieniu nastąpił trwający 48 godzin proces łączenia dolnego zestawu przewodu wiertniczego ze stalowym rurociągiem. Rurociąg został wypełniony wodą w ilości zapewniającej optymalne warunki pływalności w otworze. Instalację rurociągu, trwającą 21 godzin, zakończono 6 listopada 2010 roku. Na zlecenie klienta Michels wykonał także wypełnienie zaczynem cementowym otworu wiertniczego, który pozostał po pracach pierwszej firmy wiertniczej.