Honorowy patronat nad targami Poleko objął Minister Środowiska. W ramach targów, podobnie jak w roku ubiegłym, funkcjonowały cztery salony: Salon Czystej Energii, Salon Recyklingu, Salon Aparatury Kontrolno-Pomiarowej oraz Salon Nauki dla Środowiska.

Ekspozycja tegorocznych targów Poleko i Komtechnika zgromadziła łącznie 700 wystawców i firm z Polski i 19 innych krajów: Austrii, Belgii, Chin, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Kanady, Niemiec, Norwegii, Polski, Szwajcarii, Szwecji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Włoch i USA. Zarówno polscy, jak i zagraniczni producenci i dystrybutorzy zaprezentowali innowacyjne rozwiązania w zakresie ochrony środowiska oraz gospodarki komunalnej - najnowocześniejsze maszyny, urządzenia i technologie.

Targi Poleko przyciągnęły przedstawicieli firm zajmujących się m.in.: ochroną środowiska, wykrywaniem zagrożeń środowiska i zapobieganiem ich skutkom, dostarczaniem nowoczesnych rozwiązań opartych na odnawialnych źródłach energii, a także gospodarką odpadami, wodno-ściekową i finansowaniem inwestycji proekologicznych.

Targi wzbogaciły oficjalne wystąpienia narodowe reprezentantów wielu krajów europejskich organizowane pod patronatem agencji lub instytucji rządowych.
Poleko to nie tylko targi, ale również miejsce wymiany wiedzy i doświadczeń. Ekspozycji wystawienniczej towarzyszył bogaty program wydarzeń. Podczas czterech dni odbyło się w sumie kilkadziesiąt konferencji, seminariów i forów branżowych.

Już w przeddzień targów, 21 listopada, rozpoczął się dwudniowy Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska Envicon poświęcony roli samorządów i firm prywatnych w nowym systemie gospodarki odpadami. Ponadto odbyły się m.in. następujące wydarzenia: Polsko-Niemieckie Rozmowy Kooperacyjne pt. „Sieci Ochrony Środowiska – Innowacyjne Projekty na Przyszłość” (poświęcone np. recyklingowi i technologiom membranowym), konferencje „Innowacje w bioenergetyce: Innowacyjne podejście do zrównoważonego biznesu” i „Promocja zrównoważonego wytwarzania i wykorzystywania bioenergii w świetle krajowych planów działania  w zakresie energii ze źródeł odnawialnych”, „Przydomowe oczyszczalnie ścieków”, Forum Recyklingu, Forum Czystej Energii oraz Glob Pełen Energii poświęcony niekonwencjonalnych źródło energii.

Inne interesujące wydarzenia to m.in. forum „Innowacje w gospodarce wodnej i ściekowej” poświęcone nowoczesnym rozwiązaniom w gospodarce wodno-ściekowej, konferencje „Odnawialne Źródła Energii i Efektywność Energetyczna –
systemy certyfikacji i kształcenia kadr konferencja” oraz  „Kontrola substancji niebezpiecznych w rejonie Morza Bałtyckiego – gospodarka wodno-ściekowa” dotycząca najnowszym technikom i technologiom w zakresie gospodarki wod-kan.  

Z kolei Międzynarodowe Targi Techniki Komunalnej Komtechnika były miejscem prezentacji najnowszych rozwiązań technologicznych oraz spotkań dostawców techniki i technologii komunalnej z profesjonalistami z jednostek samorządowych, odpowiedzialnymi za gospodarkę komunalną, osobami reprezentującymi zakłady gospodarki komunalnej, przedsiębiorstwa świadczące usługi utrzymania czystości, zakłady utrzymania zieleni, miejskie zarządy dróg oraz spółdzielnie.

Zwiedzający mogli zobaczyć szeroką ofertę najnowszego sprzętu potrzebnego do utrzymania czystości w mieście, pojazdy do zbierania odpadów i wywozu nieczystości, maszyny służące do letniego i zimowego utrzymania dróg: odśnieżarki, posypywarki, polewaczki, pługi oraz urządzenia i narzędzia służące do utrzymania zieleni. W ramach tego wydarzenia odbyło się też City-Truck-Show, czyli pokazy sprzętu komunalnego na żywo na terenie otwartym.

Targi Poleko po raz kolejny okazały się idealnym miejscem spotkań i specjalistów z zakresu ochrony środowiska i gospodarki komunalnej z Polski i zagranicy, przedstawicieli biznesu i samorządów. To również platforma promocji innowacyjnych rozwiązań z tych dziedzin. Już dziś zapraszamy na przyszłoroczną edycję targów Poleko.

Obejrzyj fotogalerię