W I półroczu 2012 r. sieć zmieniło 641 tys. numerów, co oznacza wzrost o 29% w porównaniu do tego samego okresu 2011 r. Eksperci tłumaczą to większą świadomością swych praw abonenckich Polaków. Obecnie można przenieść numer bezpłatnie w ciągu 1 dnia. 

Polacy najchętniej wybierają Play, chociaż udział procentowy przenoszonych numerów spadł z 70% w 2011 r. do 63,7%. Najmłodszy operator na rynku wciąż jest na prowadzeniu, jednak gonią go konkurenci. Gdy w marcu br. Play wprowadził ofertę ryczałtową za 79 zł, tuz po nim podobne oferty wprowadzili pozostali operatorzy. W danych za pierwsze sześć miesięcy roku nie widać jeszcze wszystkich efektów walki na tzw. ofertę no limit, gdyż skorzystać z niej można dopiero po wygaśnięciu dotychczasowej umowy.

Łącznie do Play, którego jako jedynego operatora w Polsce, przenieśliśmy w I półroczu 408 tys. numerów, a wycofało z niego 33,5 tys. Z kolei T-Mobile stracił 95,7 tys. numerów, Plus - 134 tys., a Orange - 142,3 tys.Na drugie miejsce z czwartego wskoczył T-Mobile. Może to być efekt wprowadzenia w listopadzie 2011 r. rocznej ważności konta w ofertach pre-paid po wykonaniu każdej płatnej czynności, dzięki czemu T-Mobile stał się operatorem najlepszym do przechowywania numerów.