Wydarzenie rozpoczęło się stylizowanym na Oktoberfest otwarciem wystawy. W tym roku na 140 stoiskach zaprezentowało się 124 wystawców, którzy przedstawili m.in. najnowsze oraz najlepsze produkty i usługi na rynku związane z technologiami bezwykopowymi. Konferencja rozpoczęła się m.in. od powitania zgromadzonych gości przez przedstawiciela rdzennych mieszkańców Australii oraz wystąpienia Jima Shootera na temat rozwoju technologii bezwykopowych na rynku Azji i Australii.

W trakcie dorocznego zebrania zarządu ISTT, które odbyło się 1 września, stanowisko przewodniczącego stowarzyszenia objął Derek Choi. W swojej prezentacji zwrócił uwagę na to, jak bardzo - w porównaniu z powstaniem ISTT w 1986 r. -rozwinęło się stowarzyszenie. Początkowo organizacja miała tylko  trzech członków zarządu, a dziś współpracuje z 28 oddziałami na całym świecie, ma 10 członków komitetu wykonawczego, przewodniczącego i wiceprzewodniczącego. Wspomniał o niektórych ostatnich inicjatywach ISTT mających na celu rozszerzenie zastosowania technologii bezwykopowych w krajach, gdzie rynek jest słabo rozwinięty, w tym m.in. o zajęciach w Tajlandii, Indiach, na Filipinach i Sri Lance. Nowy przewodniczący ISTT  zapowiedział, że w swej pracy dla organizacji skupi się m.in. na: kontynuacji ekspansji branży bezwykopowej na rynkach rozwijających się, edukacji na temat tych metod młodszych pokoleń osób, które dopiero rozpoczynają karierę, a także na zaangażowaniu branży w media społecznościowe. 

60 wystąpień uznanych w branży ekspertów

W ciągu czterech dni konferencji odbyło się 60 wystąpień dotyczących 18 różnych zagadnień tematycznych. W programie znalazły się wystąpienia uznanych międzynarodowych ekspertów na temat m.in. bezwykopowych rehabilitacji i instalacji, jak również specjalistów, którzy brali w ostatnim czasie udział w dużych projektach bezwykopowych na całym świecie. Referaty wygłaszali prelegenci z 15 krajów. Ponadto zaplanowano panele dyskusyjne, w trakcie których poruszano kwestie związane z aktualnymi zagadnieniami bezwykopowymi (Trenchless Think Tank), jak również sesje techniczne poświęcone m.in. technologiom, materiałom i sprzętowi.

Odbyła się również uroczysta gala połączona z wręczeniem prestiżowych nagród ASTT i ISTT. W kategorii Projekt roku – nowa instalacja zwyciężył projekt przekroczenia zatoki Gladstone (COE Drilling), a w kategorii Projekt roku – rehabilitacja: Sydney CBD – renowacja kanału burzowego Bennelong (Kembla Watertech). Z kolei w kategorii Nowa technologia najlepsza okazała się firma COE Drilling, uhonorowana za „Intersect Technology and Gyroscopic Steering”. Człowiekiem roku został Aurelio Pezzimenti z firmy Pezzimenti Tunnelbore, a Młodym człowiekiem roku - Joe Alphonse z Kembla Watertech.Oprócz tego dla uczestników imprezy przewidziano różnorodne atrakcje, jak np. rejs po zatoce w Sydney.

W tegorocznym wydarzeniu udział wzięło ponad 1000 osób, co oznacza spektakularny sukces No-Dig Down Under i potwierdza siłę branży bezwykopowej, zarówno w Australii, jak i na całym świecie.

Zobacz fotogalerię z No-Dig 2013