Istnieje duże prawdopodobieństwo współpracy P4 (właściciela sieci Play) i Polkomtelu (właściciela sieci Plus) w zakresie utworzenia wspólnej sieci LTE.
Fot. www.sxc.hu
Jak informują portale branżowe, P4 i Polkomtel negocjują już warunki współpracy przy budowaniu wspólnej sieci szybkiego internetu mobilnego LTE. Rzecznik prasowy Play nie potwierdza, ale też nie zaprzecza tym doniesieniom.
Współpraca wymuszona przez zmiany warunków aukcji częstotliwości
Nowe warunki aukcji częstotliwości 800 MHz, zmienione przez Urząd Komunikacji Elektronicznej, sprawiły, że Play nie ma dużego wyboru jeśli chodzi o partnera do współpracy w zakresie utworzenie wspólnej sieci LTE. Do sprzedaży trafi bowiem 25 MHz z zakresu 800 MHz przeznaczonego na szybki internet LTE. Każdy (z wyjątkiem spółek z grupy kapitałowej Zygmunta Solorza-Żaka) ze startujących w aukcji podmiotów może starać się w sumie o 10 MHz. Jedna spółka może wziąć udział w licytacji najwyżej 5 MHz w paśmie 800 MHz. Wedle Urzędu Komunikacji Elektronicznej, zwycięzcy aukcji mogą budować wspólną sieć, ale tylko przy wykorzystaniu pasma 15 MHz.
Co, jeśli Play nie wystartuje w aukcji?
Gdyby Play skupił się na świadczeniu usług w miastach, mógłby w ogóle nie startować w aukcji częstotliwości 800 MHz. Jak twierdzą specjaliści, wtedy operator mógłby oferować usługi głosowe na terenie całego kraju, a tam, gdzie nie ma własnej sieci, wykorzystać infrastrukturę innych, proponując jednocześnie na wybranych obszarach LTE w swojej sieci 1800 MHz.
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.