Honorowy Patronat nad konferencją objęli (m.in.): Wicepremier, Minister Gospodarki – Janusz Piechociński, Minister Skarbu Państwa – Włodzimierz Karpiński, Podsekretarz Stanu - Główny Geolog Kraju, JM Rektor AGH – Prof. dr hab. inż. Tadeusz Słomka. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje m.in. portal www.inzynieria.com oraz kwartalnik „Paliwa i Energetyka”.

Jubileuszowa – XXV edycja konferencji oraz towarzyszące jej wydarzenia stanowić będą doskonałą okazję do zaprezentowania aktualnych zagadnień naukowych i technicznych, związanych 

z badaniami dotyczącymi rozpoznania i udostępnienia złóż węglowodorów, w tym złóż niekonwencjonalnych oraz do dyskusji na temat kierunków rozwoju nowoczesnego przemysłu naftowo-gazowniczego. W programie konferencji przewiedziono sesję plenarną, sesje specjalistyczne, sesję posterową oraz specjalny panel dyskusyjn.

Organizatorzy zapraszają do aktywnego udziału w konferencji przez zgłoszenie i wygłoszenie referatu. Decyzja o jego przyjęciu i sposobie prezentacji zostanie podjęta przez komitet naukowy konferencji po przesłaniu abstraktu oraz po recenzji. Warunkiem koniecznym jest zgłoszenie referatu, który nie był prezentowany na innej konferencji lub drukowany w innym wydawnictwie.

Referaty i artykuły, które uzyskają pozytywną recenzję, zostaną wydrukowane w czasopiśmie „AGH Drilling, Oil, Gas Quarterly” w języku angielskim. Kwartalnik jest wyszczególniony na liście MNiSzW z ilością 7 punktów. Szczegółowe informacje dla autorów referatów znajdują się na stronie internetowej  www.wydawnictwawwnig.pl.

Zagadnienia specjalnych sesji tematycznych:

  1. Poszukiwanie i rozpoznanie złóż węglowodorów, w tym złóż niekonwencjonalnych.
  2. Nowe metody w wiertnictwie i geoinżynierii.
  3. Eksploatacja złóż ropy naftowej i gazu ziemnego, w tym złóż niekonwencjonalnych.
  4. Transport i dystrybucja węglowodorów.
  5. Zagadnienia ekologii oraz nowe technologie pozyskiwania energii.

 

Zagadnienia panelu dyskusyjnego:

Wiertnictwo, Nafta, Gaz – Kierunki rozwoju.

Rejestracja uczestników oraz dodatkowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Konferencji www.oil-gas.pl.