Firma Herrenknecht widzi ogromną potrzebę edukacji utalentowanych młodych ludzi w zakresie nowych technologii.
Fot. Herrenknecht
Martin Herrenknecht, prezes zarządu firmy produkującej m.in. maszyny TBM, uważa, że niemiecki system edukacji musi położyć większy nacisk na kształcenie młodych talentów w zakresie nowych technologii w takich dziedzinach, jak energetyka, środowisko, medycyna i budownictwo.
W przyszłości Niemcy będą potrzebować około 90 tys. nowych inżynierów rocznie, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. W związku z tym, firma chce wspierać młode talenty i promować ich edukację.
Przez wiele lat, prezes zarządu firmy Martin Herrenknecht starał się wspierać instytucje i uczelnie naukowe, poprzez fundowanie różnego rodzaju stypendiów i nagród. Jedną z pierwszych uczelni wspieranych przez firmę był założony 50 lat temu Uniwersytet w Offenburgu, a wielu jego absolwentów zasiliło szeregi producenta. Herrenknecht współpracuje także z wieloma innymi uczelniami w Niemczech, takimi jak Ruhr University Bochum czy RWTH Aachen.
Firma wspiera również postęp techniczny w innych dyscyplinach naukowych. W Instytucie Technologii Karlsruhe od 2008 firma finansuje stanowisko prezesa wydziału, zajmującego się eksploatacją i wykorzystywaniem surowców wydobytych z głębi ziemi.
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.