Wybór odpowiedniego urządzenia dźwignicowego do zakładu pracy w dużej mierze uwarunkowany jest profilem prowadzonej działalności, czy warunkami architektonicznymi magazynu. Niezależnie od tego, czy poszukujemy suwnicy standardowej, czy też nieco bardziej nietypowych rozwiązań, pod uwagę powinniśmy brać przede wszystkim jakość urządzenia.
Podczas poszukiwania suwnicy o parametrach odpowiadających potrzebom danego zakładu pracy, należy uwzględnić udźwig urządzenia, jego rozpiętość, czy wysokość podnoszenia, a także rodzaj wciągnika. W niektórych przedsiębiorstwach z powodzeniem mogą być stosowane maszyny standardowe, a więc jedno, lub dwubelkowe, zaś w innych konieczne jest zamontowanie suwnicy konsolowej lub kolumnowej. Niezależnie jednak od rodzaju urządzenia, jednym z najważniejszych kryteriów wyboru powinna być jego wysoka jakość.
Bezpieczeństwo i bezawaryjność
Właściciel zakładu pracy, czy jego kierownik ma w obowiązku zapewnić bezpieczeństwo swoim podwładnym. Inwestycja w suwnicę wysokiej jakości to pewność, że urządzenie będzie działało bezawaryjnie, co w perspektywie zmniejsza ryzyko groźnych wypadków. Urządzenia dźwignicowe podnoszą ładunki o dużej masie, a bardzo często również o znacznych gabarytach, dlatego tak ważne jest kupno maszyny, która działa sprawnie, a jej parametry techniczne dostosowane są do obciążeń w danym zakładzie. Oczywiście bezawaryjność to również pewność, że suwnica pracować będzie bez usterek, a co za tym idzie zakład nie będzie narażony na straty z powodu przestojów potrzebnych na naprawę. Inwestycja w droższe urządzenie dźwignicowe może przełożyć się w perspektywie na oszczędności w trakcie użytkowania.
Dobra, czyli jaka?
Dobra suwnica to taka, która dopasowana jest do potrzeb danego zakładu pracy. Podczas poszukiwania urządzenia dźwignicowego warto rozejrzeć się za maszynami, w których zastosowano innowacyjne i nowoczesne technologie gwarantujące bezpieczeństwo pracy i dużą wydajność suwnicy. Przykładem mogą być rozwiązania proponowane przez firmę Konecranes, czyli specjalne funkcje oprogramowania pozwalające na kontrolę ładunku czy kontrolę pozycjonowania i obszaru, dzięki czemu zwiększone zostaje bezpieczeństwo pracy operatora suwnicy. To tylko jedna z dostępnych możliwości, a klienci zależnie od potrzeb mogą wybrać najbardziej optymalny zestaw funkcji. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest to, że można zdecydować się na najbardziej podstawowe opcje i w przyszłości dokupować kolejne. Ponieważ taka nowoczesna suwnica to niewątpliwie duża inwestycja, najlepiej skorzystać z profesjonalnej porady fachowca, który pomoże znaleźć najbardziej korzystne rozwiązanie.
Monitoring parametrów
Bezpieczeństwo pracy i wysoka wydajność suwnicy oraz jej bezawaryjność z pewnością zależą od jakości urządzenia. Podczas jej użytkowania warto jednak zadbać o regularną konserwację elementów mechanizmu i kontrolę parametrów. Dzięki nowoczesnym systemom monitorowania możliwa jest natychmiastowa interwencja specjalistów w razie ewentualnych awarii. Szybka reakcja często zapobiega powstaniu groźniejszych usterek, a tym samym przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa pracy operatora urządzenia dźwignicowego. Warto również wspomnieć, że naprawa niewielkiej awarii w odpowiednim czasie może zapobiec dłuższym przestojom w pracy zakładu, związanym z koniecznością wymiany części mechanizmu. Podczas poszukiwania dystrybutora suwnic należy więc wziąć pod uwagę również to, czy oferuje on usługi konserwacyjne i serwis sprzedawanych urządzeń dźwignicowych.
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.