Lista potrzebnych materiałów

Zanim zakryjesz meble folią i zaczniesz wyburzać ściany, zastanów się najpierw, jakich materiałów budowlanych – i jakich ilościach – będziesz potrzebować do wykonania remontu. Warto skonsultować to z ekipą remontową. Jeżeli natomiast postanowisz, że remontujesz samodzielnie, warto również zasięgnąć rady fachowców (chyba każdy ma przynajmniej jednego znajomego, który zjadł zęby na budowlance i wie, jak się zabrać do prac wykończeniowych czy remontowych).

Sporządzając listę artykułów budowlanych, nie zapomnij o dokładnym wymierzeniu powierzchni, którą będziesz remontować. Dzięki temu dokładnie oszacujesz niezbędną ilość takich produktów, jak tynk, gips, farba, kafelki czy panele. Na liście zakupów nie może również zabraknąć podstawowych akcesoriów każdego budowlańca (zarówno amatora, jak i fachowca): pędzli, szpachli, papieru ściernego, drucianej szczotki, rozpuszczalników, wałków do malowania, a także gwoździ czy wkrętów.

Najkorzystniejsze ceny

Z tak przygotowaną listą możesz już ruszać na zakupy. Ale zanim udasz się do konkretnego sklepu, poświęć najpierw trochę czasu na znalezienie najbardziej korzystnej oferty. W Internecie możesz zapoznać się z produktami dostępnymi w różnych sklepach, np. w OBI, i porównać ceny. Warto także dowiedzieć się, co sądzą inni użytkownicy na temat konkretnych produktów i jakie mają z nimi doświadczenia – zatem przejrzyj także fora internetowe w poszukiwaniu przydatnych opinii. Wybierając materiały do remontu, nie kieruj się wyłącznie niską ceną – wiadomo, że każdy chce przeprowadzić remont jak najniższym kosztem, ale nie kosztem jakości.

W internecie czy w markecie?

Wydaje się, że tanie materiały budowlane o wiele łatwiej i szybciej znajdziemy w sklepach internetowych. Pamiętaj jednak, aby doliczyć koszty przesyłki, ponieważ może się okazać, że za podobne zakupy w pobliskim sklepie czy hurtowni zapłacisz niewiele drożej lub tyle samo. Jeżeli za planowanie remontu zabierzesz się z odpowiednim wyprzedzeniem, możesz także śledzić informacje o nadchodzących promocjach w marketach budowlanych i kupić niezbędne artykuły po preferencyjnej cenie. Nie bój się też negocjować, szczególnie jeśli kupujesz większą ilość materiałów w tym samym sklepie – czasem wystarczy zapytać o rabat, żeby go dostać.