Budowa nowego bloku o mocy 1000 MWe na terenie ostrołęckiej elektrowni ma potrwać około 5 lat. Do 2018 r. inwestycja osiągnie stan gotowości do realizacji.
Elektrownia Ostrołęka /Fot. Grupa Energa
W przypadku Ostrołęki C scenariusz bazowy zakłada, iż udział kapitałowy w przedsięwzięciu będą miały po połowie Energa i Enea. Nie wykluczamy, że na dalszym etapie projektu, np. po pierwszej aukcji mocowej, dołączy do nas partner finansowy, który obejmie mniejszościowy pakiet udziałów – powiedział Mariusz Rędaszka, wiceprezes ds. finansowych w Grupie Energa.
Harmonogram budowy bloku Ostrołęka C
W oficjalnym komunikacie spółka poinformowała również, że budowa nowego bloku klasy 1000 MWe, który ma powstać w Ostrołęce, będzie mogła rozpocząć się do 2018 r. Do tego czasu inwestycja osiągnie stan gotowości do realizacji. Jego oddanie do eksploatacji planowane jest natomiast już w 2023 r. Rentowność projektu jest zagwarantowana m.in. dzięki korzystnej umowie na dostawy węgla.
Warunki współpracy z PGG w zakresie dostaw węgla kamiennego gwarantują stabilne dostawy w cenie optymalizującej koszty eksploatacji elektrowni. Formuła cenowa oparta o określony poziom marży zapewnia rentowność projektu Ostrołęka C. Na partnerstwie opieramy też realizację projektu Wisła, w którym Energa finansować będzie jedynie część energetyczną – wyjaśnił Mariusz Rędaszka.
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Powiązane
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.