300 m to długość najtrudniejszego przewiertu o parabolicznej trajektorii, jaki został wykonany w ramach budowy sieci elektroenergetycznej – linii kablowej WN-110 kV i technologicznie związanej z nią sieci światłowodowej, relacji GPZ Gdańsk Śródmieście – GPZ Gdańsk Młode Miasto. Głębokość wiercenia sięgnęła 17 m.
Fot. PUH El Professional
Prace związane z realizacją tego przewiertu, do którego zmobilizowano wiertnicę Ditch Witch JT3020 (189 l/min wydajności pompy płuczkowej, 13 ton siły uciągu), zajęły pięć dni. Rozpoczęto je 27 lutego, a zakończono w nocy z 3 na 4 marca.
Roboty wiertnicze prowadzono w odległości 200 m od Martwej Wisły na terenach stoczniowych, które kryją wiele niezinwentaryzowanych konstrukcji oraz mediów mających wpływ na zakłócenia w pracy systemów lokalizacyjnych. Do realizacji tego projektu wykorzystano system nawigacyjny DigiTrak Falcon F2.
W sumie na całej trasie budowy do wykonania są przewierty o łącznej długości 1743 m. Wykonane w technologii HDD otwory posłużą do instalacji czterech przewodów rurowych (trzy o średnicy DN160 i jedna DN110). Łączna ilość zainstalowanych pod ziemią w ramach prac przewiertowych przewodów wyniesie około 7000 m.
Za prace wiertnicze na odcinku GPZ Młode Miasto – Dworzec PKS Gdańsk odpowiada firma PUH El Professional Mariusz Maszota. Inwestorem jest Energa Operator S.A. oddział w Gdańsku.
Ten sam wykonawca będzie odpowiedzialny za wykonanie przewiertu o długości 180 m na głębokości sięgającej 10 m, w tym na 80-metrowym odcinku pod torowiskiem, i 100-metrowego przewiertu pod zejściem podziemnym dworca PKS.
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.