Moc cieplna dla tegorocznych przyłączeń wyniesie około 90 MW i będzie to wynik bardzo zbliżony do ubiegłorocznego. Jak podkreśla prezes spółki, trend w zakresie rozwoju w Warszawie jest bardzo pozytywny. Dodaje, że pozostałe pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację sieci oraz na pozostałe projekty – wydatki na każdy z tych segmentów również po wyniosą +- 30% z całościowej kwoty.

Spółka nadal zamierza współpracować z PGNiG Termika. Wspólne działania dotyczą np. przyłączenia Pruszkowa do warszawskiej sieci ciepłowniczej, co odbywa się na podstawie umów z początku 2016 r. W planach jest też podpisanie długoterminowej umowy na zakup ciepła.

Veolia działa w 75 miastach, a w 41 zarządza sieciami ciepłowniczymi. Veolia Energia Warszawa zarządza największą w Unii Europejskiej siecią ciepłowniczą, dostarczającą ciepło systemowe i ciepłą wodę do 80% odbiorców indywidualnych i instytucjonalnych w stolicy. Od października 2011 r. spółka należy do międzynarodowej grupy Veolia, która jest w Europie liderem w zakresie usług energetycznych.

Przeczytaj także: Powstanie najdłuższy na świecie podmorski gazociąg