Wraz ze wzrostem liczby obsługiwanych pasażerów i lotów obsługiwanych przez polskie lotniska, konieczna jest zmiana w systemie zarządzania infrastrukturą paliwową.
Fot. Shutterstock
Dalsze umacnianie pozycji rynkowej, wiodąca rola w obsłudze samolotów i dostarczaniu infrastrukturalnych rozwiązań w obszarze paliw na Lotnisku Chopina w Warszawie, pogłębienie współpracy z innymi krajowymi lotniskami oraz wdrażanie zaawansowanych rozwiązań informatycznych – to cele wyznaczone przez spółkę ORLEN Aviation należącą do Grupy Orlen.
Okęcie – scentralizowana infrastruktura paliwowa
Spółka chce pracować nad pierwszym w Polsce projektem scentralizowanej infrastruktury paliwowej dla Lotniska Chopina. Realizacja tego projektu ma pozwolić na zarządzanie 100% wolumenu paliwa lotniczego.
Coraz więcej podróżnych na polskich lotniskach
Dwie dekady temu, kiedy rozpoczynaliśmy naszą działalność, polskie porty lotnicze obsługiwały łącznie około 4,5 mln pasażerów. W minionym roku było to już 34 miliony. Według szacunków Urzędu Lotnictwa Cywilnego do roku 2030 wynik ten ma wzrosnąć blisko dwukrotnie. Trudno jest wskazać inną branżę, która przeżyłaby tak olbrzymi boom i ma przed sobą tak doskonałe perspektywy rozwoju. Chcemy jak najlepiej wykorzystać związane z tym szanse dlatego nieustannie stawiamy przed sobą nowe, ambitne cele rozwojowe – tłumaczy Robert Czapla, prezes zarządu ORLEN Aviation.
Orlen Aviation (dawniej Petrolot) to spółka odpowiedzialna za tankowanie samolotów i magazynowanie paliw w portach lotniczych. Jest największym lotniskowym operatorem logistycznym w Polsce. Działa na terenie 11 krajowych portów lotniczych, obsługując około 300 lotów dziennie. W 2016 r. firma zatankowała łącznie 500 mln litrów paliwa lotniczego.
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.