W zakończonej w ubiegłym tygodniu 15. edycji Konferencji INŻYNIERIA Bezwykopowa po raz kolejny udział wzięła firma BLEJKAN S.A. - lider w branży bezwykopowych renowacji. Po raz kolejny była też sponsorem platynowym wydarzenia. Swoją obecność na konferencji zaznaczyła m.in. organizując stoisko wystawiennicze czy pokaz technologii na żywo.
Fot. Quality Studio dla inzynieria.com
Konferencja INŻYNIERIA Bezwykopowa jest dla nas płaszczyzną wymiany wiedzy i doświadczeń z innymi firmami bezwykopowymi oraz ze światem nauki. Nasza firma od wielu lat bierze czynny udział w tym wydarzeniu – powiedział Tomasz Daniłoś (BLEJKAN S.A.).
W tym roku podczas pokazu technologii na żywo przedstawiciele firmy zademonstrowali, jak w praktyce wygląda naprawa przykanalików za pomocą kształtki kapeluszowej nasączonej żywicą i utwardzaną promieniami UV.
Zobacz film z pokazu na żywo zrealizowanego przez firmę BLEJKAN S.A.
Jest to bardzo nowatorska technologia na terytorium Polski, ale również Europy. Chcemy ją stosować, gdyż jest to technologia bardzo przyjazna środowisku oraz szybka w wykonaniu. Coraz więcej tego typu inwestycji jest organizowanych przez naszych inwestorów, czyli miejskie przedsiębiorstwa wodociągów i kanalizacji – tłumaczy Tomasz Daniłoś.
Uczestnicy konferencji przez cały czas jej trwania mogli odwiedzić stoisko, na którym wystawiała się firma BLEJKAN S.A. Można było poznać tam ofertę firmy, ale również zapoznać się z działalnością i możliwościami takich firm, jak Abikorp, Marplast i Poliner, które wspólnie dostarczają swoim klientom szeroki wachlarz usług obejmujących działania w zakresie bezwykopowej renowacji i budowy. Dodatkową atrakcją dla gości był organizowany na stoisku w "turniej piłkarzyków" z nagrodami.
O zamówieniach publicznych
Tomasz Daniłoś – jako reprezentant wykonawców, wziął również udział w panelu dyskusyjnym pn. „Bezpieczne czy innowacyjne kryteria oceny ofert?”. Tematem przewodnim debaty były zagadnienia związane z kryteriami stosowanymi w przetargach.
Nowe kryteria są na razie stosowane w małym stopniu. Pojawiają się inne, takie jak np. gwarancja, ale nie mają one dużego znaczenia. My jako wykonawcy chcielibyśmy, żeby większe znaczenie miało kryterium doświadczenia. Ważne jest, by w przetargach promowani byli wykonawcy, którzy mają doświadczonych pracowników, zatrudnionych na umowę o pracę, z którymi stale współpracują. Istotne jest też to, by nie byli doceniani wykonawcy, którzy szukają takich osób tylko w celu realizacji konkretnego kontraktu. Kolejnym ważnym kryterium jest posiadanie przez firmę odpowiednich certyfikatów. Pokazywałoby ono, że dany wykonawca jest w stanie zrealizować zadnie zgodnie z wymaganiami zamawiającego i poszanowaniem dla środowiska. Jeszcze jednym wyznacznikiem, który warto uwzględnić, jest metodologia realizacji zamówienia. To czynnik indywidualny dla każdego zadania, dzięki któremu promowane mogłyby być innowacyjne technologie, jak np. nowoczesne metody utwardzania rękawa – mówił Tomasz Daniłoś.
Zakończenie pierwszego e-kursu Akademii Inżynierii
Podczas wieczornej Gali obywającej się w ramach Konferencji INŻYNIERIA Bezwykopowa 2017 oficjalnie zakończony został również pierwszy kurs przygotowany w ramach Akademii Inżynierii. Był on prowadzony pod patronatem firmy BLEJKAN S.A., a dotyczył renowacji kanalizacji. Jakub Blejsz, prezes spółki BLEJKAN oraz Tomasz Łucek z New Idea House ogłosili wyniki Konkursu Finałowego, w którym nagrodą był MacBook Air.
Przeczytaj również: "Cena miała nie być najważniejsza, ale nadal jest"
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.