Dzięki inwestycji, która zostanie zrealizowana na terenie Elektrociepłowni Bydgoszcz, zakład będzie spełniał zaostrzone limity emisyjne wynikające z Dyrektywy IED (o emisjach przemysłowych) oraz konkluzji BAT, które zaczną obowiązywać od 2021 r.
Elektrociepłownia przy ul. Energetycznej w Bydgoszczy. Fot. Wikimedia Commons
Stanie się tak dzięki temu, że na terenie bydgoskiej elektrociepłowni powstanie instalacja odazotowania spalin. Za jej realizację odpowiedzialna będzie firma SBB Energy.
W ramach realizacji przedsięwzięcia powstanie instalacja odazotowania spalin dla dwóch kotłów OP-230 nr 3 i 4. W technologia, która zostanie w tym celu wykorzystana, oparta jest na wykorzystaniu reaktorów katalitycznych oraz roztworu wody amoniakalnej jako reagenta.
Jesteśmy świadomi wpływu naszych jednostek wytwórczych na otoczenie, dlatego podejmujemy szerokie działania mające na celu ograniczenie oddziaływania na środowisko. Budowa instalacji odazotowania spalin jest kolejną inwestycją proekologiczną Grupy Kapitałowej PGE, której ambicją jest prowadzenie działalności w sposób zrównoważony, przy zachowaniu wysokich standardów ekologicznych. W ZEC Bydgoszcz rozpoczęła się również rozbudowa instalacji odsiarczania spalin, która zagwarantuje uzyskanie ograniczenia emisji SO2 do wyśrubowanego poziomu 130 mg/m3 i pyłu - poniżej 10 mg/m3 – tłumaczy Sławomir Zawada, prezes PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.
Zgodnie z planami, instalacje odazotowania spalin zostaną przekazane do eksploatacji w sierpniu 2018 r. (instalacja kotła K4) oraz w listopadzie 2018 r. (instalacja kotła K3). Z kolei trwająca rozbudowa instalacji odsiarczania spalin zakończy się w grudniu 2018 r.
Przeczytaj również: "4 lata dla energetyki na dostosowanie do nowych wymagań UE"
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.