W ostatnim czasie słyszymy wiele informacji w zakresie bezpieczeństwa zdrowotnego wody przeznaczonej do spożycia. „Jak będzie brzmieć nowa dyrektywa w sprawie jakości wody (DWD) przeznaczonej do spożycia przez ludzi?”. Droga do jej uchwalenia jest jeszcze dość odległa. Dr inż. Klara Ramm w swoim artykule opisuje najważniejsze kwestie, które na tym etapie legislacji wydają się być pewne.

Kolejnym artykułem poruszającym kwestie DWD jest „Wdrażanie DWD w krajach członkowskich – co planuje Parlament Europejski w 2018 r.?” autorstwa prof. dr hab. inż. Izabeli Zimoch, prof. Politechniki Śląskiej, oraz mgr inż. Barbary Mulik.

Wraz z nowym Prawem wodnym powraca zagadnienie stref ochrony ujęć wody do picia. Artykuł pt. „Trójstrefowa ochrona ujęć wód podziemnych słabo izolowanych” autorstwa Bohdana Łypa podsumowuje dotychczasowe ustalenia w tym obszarze.

Wśród publikacji ujętych w rubryce „Zagadnienia prawne i ekonomiczne” przeczytamy o problemach z ustaleniem cen hurtowych odbioru i oczyszczania ścieków (artykuł mgr inż. Bożeny Rusinek). Zachęcamy do lektury.

Więcej informacji na temat aktualnego wydania i czasopisma można znaleźć na stronie www wydawcy.

Przeczytaj także: Prawo wodne: jakie ustawodawca chce osiągnąć efekty?