Jak opisuje naukowiec, stan techniczny przewodów ciśnieniowych ocenia się, w przybliżeniu, na podstawie strat wody lub gazu. Gdy straty te są na poziomie nieakceptowanym, należy przystąpić do renowacji przewodów – wyjaśnia dr inż. Kolonko. Jeżeli stan techniczny przewodu jest ogólnie dobry i jego konstrukcja bezpiecznie przenosi obciążenia, wystarczające jest jego doszczelnienie z zastosowaniem jednej z dostępnych technologii.

Do renowacji przystępuje się natomiast wtedy, gdy nośność przewodu jest zagrożona. Konieczna jest wówczas instalacja inlinera zdolnego do przeniesienia wszystkich obciążeń w postaci rękawa CIPP lub nowej rury z tworzywa sztucznego o mniejszej średnicy.

XVI Międzynarodowa Konferencja, Wystawa i Pokazy Technologii „INŻYNIERIA Bezwykopowa” to wydarzenie poświęcone technologiom bezwykopowym – największe w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Każdego roku Organizatorzy goszczą liczne grono przedstawicieli procesów inwestycyjnych – od inwestorów, przez projektantów, producentów i dostawców materiałów, aż po wykonawców, a także naukowców i inne osoby zainteresowane lub angażujące się w realizację projektów no-dig.

W programie wydarzenia znajdą się zarówno ciekawe prelekcje, dyskusje i warsztaty, jak i pokazy technologii na żywo: tegoroczna edycja konferencji będzie szczególnie obfitować w pokazy praktyczne – będą trwać aż 7 godz.; m.in. odbędą się rodeo HDD i rodeo „kretów”.

Więcej informacji nt. konferencji „INŻYNIERIA Bezwykopowa” znajdziesz na stronie www wydarzenia.

Przeczytaj relację z ubiegłorocznej konferencji „INŻYNIERIA BEZWYKOPOWA”: Czym żyje branża bezwykopowa?