Szybciej niż zakładano przebiegają prace spółki Lubelski Węgiel Bogdanka na polu Stefanów: oddział GRP-2 drąży chodnik podścianowy, którego docelowa długość ma wynieść około 7240 m. Jak podano w komunikacie, będzie to najdłuższy wybieg w historii Bogdanki i jeden z najdłuższych na świecie.
Kopalnia Bogdanka posiada dwa szyby wydobywcze wyposażone w urządzenia wyciągowe skipowe zlokalizowane w Bogdance oraz nowy oddany do użytkowania w 2011 r. w Stefanowie. Fot. LW Bogdanka
Drążenie rozpoczęło się w grudniu 2016 r., a od grudnia 2017 r. oddział GRP-2 wyprzedza założony harmonogram. W grudniu minionego roku wydrążono 406,5 m chodnika, w styczniu br. – blisko 438 m, z kolei w lutym było to 444,8 m, a w marcu wydrążono aż 512,3 m.
Przyspieszenie prac było możliwe m.in. dzięki wydłużeniu trasy podajnika taśmowego. Ze względu na rekordową długość chodnika podścianowego prace drążeniowe są wyzwaniem nawet dla tak doświadczonej załogi. Dzięki jej zaangażowaniu i otwartości na rozwiązania poprawiające efektywność pracy pod ziemią udaje się wyprzedzać założony harmonogram – mówi, cytowany w komunikacie, Sławomir Karlikowski, zastępca prezesa LW Bogdanka ds. produkcji i rozwoju.
Drążony chodnik ma udostępnić charakteryzujący się dużą miąższością – powyżej 2,3 m na większości obszaru pola VII i VIII oraz wysoką kalorycznością węgla – pokład 391 w polu VIII w Stefanowie. A to najgłębiej zalegający pokład spośród czterech w obszarze górniczym Puchaczów V, na jakie Bogdanka posiada koncesję wydobywczą.
Lubelski Węgiel Bogdanka S.A. w granicach obszaru górniczego Puchaczów V prowadzi eksploatację na terenie o powierzchni 73 km2. Posiada trzy pola wydobywcze węgla kamiennego: w Bogdance, w Nadrybiu i w Stefanowie.
Przeczytaj także: Pole Bełchatów z przedłużoną koncesją na wydobycie węgla
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.