• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Zużycie wody a… mundial

Opublikowano: 08-07-2018 Źródło: Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągowe

Przygoda polskiej reprezentacji na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej 2018 zakończyła się szybko, ale na brak zaangażowania polskich kibiców podczas przynajmniej dwóch meczy fazy grupowej nie można narzekać. Potwierdzają to także dane Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów (GPW), które dokonało interesującej analizy. Spółka sprawdziła, jak kształtowało się zużycie wody podczas piłkarskich rozgrywek z udziałem polskiej drużyny…


Jak kształtowało się zużycie wody podczas rozgrywek piłkarskich MŚ 2018? Fot. kovop58 / Shutterstock Jak kształtowało się zużycie wody podczas rozgrywek piłkarskich MŚ 2018? Fot. kovop58 / Shutterstock

Z danych telemetrycznych GPW wynika, że w trakcie meczu Polska–Senegal (19 czerwca br.) w całej aglomeracji śląskiej odnotowano spadek zużycia wody o 2,5 mln l/godz. Tuż przed meczem, w okolicach godz. 16:30, nastąpił wzrost produkcji wody – z poziomu około 16 tys. m³/godz. do około 18,5 tys. m³/godz., co było najprawdopodobniej związane z powrotem kibiców z pracy i przygotowaniami do oglądania meczu. O godz. 17, czyli w momencie rozpoczęcia spotkania, większość z nich jednak przykręciła wodę w kuchniach i łazienkach.

Źródło: Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągowe Źródło: Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągowe

Następnie zużycie wody stopniowo spadało po zakończenia pierwszej połowy do poziomu około 16 tys. m³/godz., by gwałtownie wzrosnąć zaraz po jej zakończeniu do poziomu około 17,5 tys. m³/godz. – zanotowało GPW.

Inaczej zużycie wody przedstawiało się na kolejnym, ostatnim spotkaniu polskiej reprezentacji na mundialu w Rosji. Podczas meczu z Japonią (28 czerwca br.) nie odnotowano aż tak dużych skoków. Około godz. 16 nastąpił spadek produkcji wody z poziomu około 14 tys. m³ do około 13,5 tys. m³ w ciągu godziny (po zakończeniu pierwszej połowy meczu).

Źródło: Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągowe Źródło: Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągowe

Jedynie uzyskanie bramki przez polskich piłkarzy w drugiej połowie zwiększyło gwałtownie zainteresowanie meczem, co przełożyło się na spadek zużycia wody o kolejne 200 tys. l. Spotkanie z Japonią dla wodociągowców zakończyło się na poziomie 13 tys m3/godz. i po meczu konsumpcja wody wróciła do normy – podaje spółka.

Przeczytaj także: Oto wszystkie stadiony MŚ 2018

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!