We Wrocławiu dr inż. Dariusz Zwierzchowski opowie o wpływie jakości pobranych próbek rękawów CIPP na wyniki badań ich parametrów wytrzymałościowych. Zgodnie z zapisami normowymi, do badań laboratoryjnych należy pobrać próbki, które cechują się stałą grubością powłoki, brakiem pofałdowań oraz owalizacji przekroju poprzecznego.

Od 2010 r. dr inż. Dariusz Zwierzchowski zatrudniony jest jako pracownik dydaktyczny Wydziału Budownictwa i Bezpieczeństwa Pracy w Wyższej Inżynierskiej Szkole Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy w Radomiu oraz jako prezes zarządu w Centrum Badań i Certyfikacji w Kielcach. Jest także autorem wielu projektów, ekspertyz, opinii technicznych oraz publikacji naukowych.

Konferencja CIPP Technology Days to jedyne w Polsce wydarzenie poświęcone tylko i wyłączenie tej technologii. Organizowana jest od 2017 r. W tym roku po raz pierwszy odbędą się m.in. warsztaty tematyczne – pn. „Projektowanie wykładzin CIPP – metodyka i podejście obliczeniowe wg wytycznej DWA-A 143-2”. W trakcie warsztatów omówiona zostanie ocena stanu technicznego przewodu i wybór metody rehabilitacji technicznej. Ponadto poruszone zostaną wątki dotyczące zakresu stosowania wytycznej (przypadki ujmowane w procedurze obliczeniowej) oraz procedury obliczeniowej. Część warsztatów poświęcona zostanie także m.in. na wybrane zagadnienia formalne procedury projektowej.

Wszystkie informacje na temat CIPP Technology Days pojawiają się na bieżąco na stronie www wydarzenia.

Przeczytaj także: II Konferencja „CIPP Technology Days: – Renowacja wykładzinami (rękawami) utwardzanymi na miejscu