Uniwersytet Gdański będzie opracowywał analizy, ekspertyzy i opinie na potrzeby Energi. Ponadto np. wspólnie będą prowadzone projekty naukowo-techniczne oraz badawczo-rozwojowe. Zaplanowano też wspólne korzystanie z urządzeń badawczo-rozwojowych i aparatury naukowej. Ważnym zapisem w umowie jest ten dotyczący organizacji przez Energę praktyk dla studentów Uniwersytetu Gdańskiego.

Zawarte porozumienie ma służyć zarówno gospodarce, jak i nauce. Liczymy, że współpraca pomiędzy Uniwersytetem Gdańskim a Energą pogłębi wiedzę i umiejętności naszych pracowników w dziedzinach, w których Uniwersytet Gdański prowadzi kształcenie. Zależy nam na konkretnej i intensywnej współpracy naukowo-technicznej oraz badawczo-rozwojowej, która sprzyjać będzie wspólnym działaniom, w obszarach o wzajemnym zainteresowaniu – mówi Grzegorz Ksepko, p.o. prezesa Grupy Energa.

Grupa Energa to jeden z czterech największych koncernów energetycznych w Polsce. Głównie zajmuje się dystrybucją, wytwarzaniem oraz obrotem energią elektryczną. Prąd sprzedaje i dostarcza ponad 3 mln klientów. Jej sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości 188 tys. km, obejmuje obszar blisko 75 tys. km2, czyli około 24% powierzchni kraju.

Przeczytaj także: Energa stawia kolejną farmę wiatrową