• W Piotrkowie Trybunalskim powstanie m.in. instalacja do przeładunku i magazynowania LPG
  • Właśnie podpisano umowę na roboty budowlane
  • Prace potrwają trzy lata

Zgodnie z dalszymi wyliczeniami, z 1700 do 2500 l/min wzrośnie prędkość nalewu. Co istotne, znajdujący się w pobliżu autostrad A1 i A2 terminal już po zakończeniu planowanych prac będzie pracować 24 godz./dobę przez 7 dni w tygodniu. Właścicielem terminala jest spółka Lotos Terminale. Jej cel strategiczny, jak mówi prezes Tadeusz Szkudlarski, to skuteczne konkurowanie na rynku magazynowym i dystrybucyjnym paliw. Aby temu sprostać, musimy posiadać terminale paliw o wystarczającym poziomie przeładunkowym, jak również wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, m.in. co do szybkości i jakości obsługi – twierdzi Tadeusz Szkudlarski.


Na terenie terminala w Piotrkowie Trybunalskim powstaną instalacje do: przeładunku i magazynowania LPG; dozowania dodatków uszlachetniających do benzyn i olejów napędowych; dozowania biokomponentów do olejów napędowych. Wszystko ma być gotowe na przełomie lat 2022/2023.

Ta inwestycja to nasza odpowiedź na zwiększone zapotrzebowanie rynku na usługi przeładunkowe spowodowane skuteczną walką państwa z tzw. szarą strefą. Systematyczny wzrost wolumenów sprzedaży i wzrastające oczekiwania klientów powodują konieczność stałej optymalizacji siatki terminali paliw wykorzystywanych w procesie dystrybucji paliw – podkreśla Jarosław Wittstock, p.o. prezesa Grupy Lotos.

Koszt rozbudowy terminala w Piotrkowie Trybunalskim to prawie 100 mln zł. Prace budowlane przeprowadzi firma KB Pomorze, kontrakt już podpisano. Parafowano także umowę kredytową z Bankiem Millennium. 

Przeczytaj także: Lotos wybuduje terminal na Martwej Wiśle?