• Laboratorium samo wyprodukowało płyny dezynfekcyjne
  • Firma zatrzymała prace na sieci wodociągowej
  • Nie prowadzi też montaży i odczytów liczników

Pracowników fizycznych, by maksymalnie ograniczyć kontakty, rozmieszczono w różnych obiektach. Taka organizacja prac zabezpiecza ciągłość dostaw wody dla mieszkańców Dąbrowy Górniczej – mówi Andrzej Malinowski, prezes spółki. Niemożliwe są osobiste wizyty w biurze obsługi klienta (ze spółką kontaktować się można telefonicznie, mailowo lub poprzez e-BOK). Dysponujemy nowoczesną infrastrukturą, systemami informatycznymi oraz elektronicznym obiegiem dokumentacji, dzięki czemu większość pracowników biurowych pracuje zdalnie, bez żadnych ograniczeń – dodaje prezes.


Pracowników zaopatrzono w rękawiczki jednorazowe, maski i płyny dezynfekcyjne. Co ciekawe, firmowe laboratorium z zakupionych półproduktów samo wyprodukowało te płyny. Władze spółki zdecydowały o wstrzymaniu montaży i odczytów wodomierzy. O stanie licznika klienci mogą informować telefonicznie lub poprzez pocztę elektroniczną. W przypadku, jeśli tego nie zrobią, faktury otrzymają na podstawie szacowanego zużycia. Prowadzone są z kolei zdalne odczyty wodomierzy radiowych. Postanowiono też o ograniczeniu robót na sieci wodociągowej, które wiązałyby się z przerwą w dostawie wody. Normalnie pracuje centrum dyspozytorskie i wspomniane laboratorium, które zgodnie z harmonogramem prowadzi badania wody i ścieków.

Robimy wszystko, aby koronawirus nie wpływał negatywnie na ciągłość funkcjonowania firmy, aby mieszkańcy mieli wodę w kranach bez zakłóceń. To trudny czas dla nas wszystkich. Czujemy presję i odpowiedzialność za najważniejszy czynnik życia, jakim jest woda. Jesteśmy w gotowości do przeorganizowania firmy w każdym przypadku zakażenia koronawirusem naszych pracowników – zapewnia prezes Andrzej Malinowski.

Dąbrowskie Wodociągi zarządzają 539 km sieci wodociągowej wraz z przyłączami, rocznie dostarczają ponad 5 mln m3 wody. Spółka odpowiada też za 278 km kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami, 200 km kanalizacji deszczowej oraz 27 km kanalizacji ogólnospławnej.

Przeczytaj także: WHO potwierdza. W wodzie koronawirusa nie ma