Już za dwa dni rozpocznie się V Konferencja CIPP Renowacja Wykładzinami (Rękawami) Utwardzanymi na Miejscu. Co w programie? Prelegenci opowiedzą o projektach renowacyjnych – polskich i zagranicznych, przedstawią aktualny stan techniki systemów CIPP oraz nowinki technologiczne.
Podczas konferencji uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać dwóch zagranicznych referatów – Markus Maletz z niemieckiej LGA Bautechnik GmbH omówi sprawdzone rozwiązania w zakresie renowacji rur dotyczące prawidłowego wstępnego wymiarowania grubości wykładziny CIPP, a Roland Waniek z Instytutu Infrastruktury Podziemnej (IKT – Institut für Unterirdische Infrastruktur gGmbH) przedstawi najnowsze trendy w CIPP na rynku niemieckim.
Poza granice Polski publiczność zabierze również Mariusz Iwanejko (BLEJKAN S.A.), który zaprosi zgromadzonych przed ekranami w podróż na słoneczny Cypr, gdzie spółka BLEJKAN realizuje pionierski w historii wyspy projekt bezwykopowej modernizacji kanalizacji.
Marcin Derda z Wodociągów Miasta Krakowa S.A. przeniesie uczestników wydarzenia do pięknej stolicy Małopolski, gdzie spółka realizuje bezwykopowe renowacje sieci wodociągowej.
Przykładami z praktyki podzieli się też Jakub Kania (RELINEEUROPE AG), którego wystąpienie dotyczyć będzie renowacji kolektorów dużych średnic do DN1800 oraz niestandardowych kształtów metodą UV CIPP.
Prof dr hab. inż. Adam Wysokowski, kierownik Zakładu Dróg, Mostów i Kolei na Uniwersytecie Zielonogórskim wskaże z kolei techniczne możliwości stosowania technologii CIPP do renowacji i wzmacniania obiektów inżynieryjnych infrastruktury komunikacyjnej
CIPP – liczy się jakość produktów
Prelegenci poruszą ważny temat produktów stosowanych do renowacji – Rafał Chart z Insituform Linings Ltd udowodni, iż opłaca się dobrze zaprojektować rękawy grawitacyjne i ciśnieniowe, Paulina Stopa (POliner sp. z o.o.) zaprezentuje metody kontrola jakości wykładzin CIPP z włókna szklanego, o żywicach stosowanych w rękawach CIPP i metodach ich utwardzania opowie dr inż. Andrzej Kolonko (Politechnika Wrocławska). Dariusz Zwierzchowski, Centrum Badań i Certyfikacji sp. z o.o. przedstawi zakres koniecznych badań rękawów stosowanych do renowacji przewodów wodociągowych. .
Każda technologia wymaga też zastosowania odpowiedniego sprzętu – Michał Andrzejewski (Gamm-Bud sp. z o.o.) zaprezentuje aktualny stan techniki systemów utwardzania rękawów renowacyjnych promieniowaniem UV generowanym przez diody LED.
W branży potrzebna jest dyskusja
Beata Nienartowicz i Stanisław Szczekarewicz (GSG Industria sp. z o.o.) podejmą temat rurociągów z azbestocementu po 2032 r., Tomasz Szczepański (Centrum Badań i Certyfikacji sp. z o.o.) przyjrzy się z kolei wymogom formalnym dla materiałów renowacyjnych stosowanych przy kontakcie z wodą przeznaczoną do spożycia.
Na zakończenie konferencji dr inż. Bogdan Przybyła (Politechnika Wrocławska) dokona prezentacji wytycznych odbiorów prac renowacyjnych w technologii CIPP. Będzie to niezwykle istotne wystąpienie, ponieważ są to pierwsze w Polsce wytyczne odbiorowe dotyczące renowacji CIPP. Polskie Stowarzyszenie Technologii Bezwykopowych (PSTB) ostatnią branżową dyskusję na ich temat przeprowadziło we wrześniu br. podczas XVIII Międzynarodowej Konferencji, Wystawy i Pokazów Technologii „Inżynieria Bezwykopowa”. Obecnie, po wprowadzeniu wszystkich uwag i sugestii ze strony branży, wytyczne zostaną przedstawione do recenzji.
Podczas wydarzenia nie zabraknie czasu na dyskusję, ani na atrakcje – oprócz sposobności do wysłuchania prelekcji ekspertów, uczestnicy będą mogli też wziąć udział w dwóch konkursach.
Zobacz program wydarzenia!
Na wydarzenie zapraszamy w dniach od 20 do 21 stycznia 2021 r. Będzie można wziąć w niej udział wyłącznie online, poprzez platformę akademia.inzynieria.com.
W trakcie spotkania zostaną poruszone również takie tematy, jak m.in. jakość wykładzin renowacyjnych, wymagania związane z ich instalacją, badania rękawów, najciekawsze projekty z Polski i ze świata, nowości w sprzęcie i technologii.
Szczegółowe informacje na temat wydarzenia oraz formularz rejestracyjny znajdziesz na stronie www wydarzenia.
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.