Cóż to były za emocje! Trzy dni niesamowitych i nieco sentymentalnych spotkań przeszły już do historii równie szybko, co poprzednie 25 lat sympozjum. Frekwencja także świadczyła o wyjątkowości wydarzenia. Oprócz prelekcji i debat na uczestników czekały również nagrody w wielu kategoriach! Konferencja pod hasłem „Przyszłość inżynierii w branży wod-kan – 25 lat na fali” odbyła się w dniach 12–14 kwietnia 2023 r., tradycyjnie już w Krynicy-Zdroju.
Fot. materiały prasowe
Jubileuszowa, 25. edycja Hydroprezentacji należała do tych naprawdę wyjątkowych. Prelegenci, zgodnie z duchem tegorocznej konferencji, rozpoczynali swoje wystąpienia od przedstawienia krótkiej historii. Były to historie firm, które reprezentują lub ich działań w branży i miały na celu podtrzymanie sentymentalnej strony wydarzenia oraz pokazanie jak dużo zmieniło się na przestrzeni ostatnich lat. Niektórzy obchodzili też swoje mniejsze lub większe jubileusze razem z sympozjum, co dodatkowo nadawało jej prawie rodzinnego charakteru. Następnie przechodzili do teraźniejszości, a niektórzy nawet wybiegali w przyszłość, aby pochylić się nad aktualnymi i nadchodzącymi wyzwaniami w branży i spróbować przedstawić możliwe rozwiązania.
Fot. materiały prasowe
Wykłady podczas wydarzenia śmiało podzielić można na naukowe, ale będące podstawą do dalszych, praktycznych działań innych podmiotów – oraz właśnie praktyczne, przedstawiające realne, istniejące i działające już rozwiązania lub dopiero wprowadzane w życie pomysły, których efekty zbadać można będzie w ciągu najbliższych lat.
Do pierwszej grupy zaliczyć można m.in. wystąpienie prof. dr. hab. Damiana Absalona, przewodniczącego Państwowej Rady Gospodarki Wodnej, prof. Uniwersytetu Śląskiego, który przedstawił zagrożenia powodzią i suszą w Polsce, czym one dokładnie są oraz przedstawił działania w świetle dokumentów planistycznych. To również prelekcja prof. dr. hab. Jacka Mąkini z Politechniki Gdańskiej, który przedstawił oczyszczalnie przyszłości. Pokazał, w jakim kierunku idą najnowocześniejsze rozwiązania w oczyszczalniach na świecie, czego można się po nich spodziewać w przyszłych latach i jak ważnym będzie, aby wykorzystywać wszystkie możliwości oczyszczalni do produkcji energii.
Do grupy praktyków bezsprzecznie zaliczyć można wystąpienie m.in. Marka Jaromina i Wojciecha Pilorza z Ekoenergia Silesia, którzy przedstawili innowacyjną aplikację Silesia Alert, która korzystając z własnej stacji badawczej analizuje chmury i ostrzega o zbliżających się burzach i związanych z nią niebezpiecznych zjawiskach pogodowych. To również wykłady ekspertów z Logic Synergy, HSB czy Amiblu, którzy od lat zajmują się praktyczną stroną branży, dostarczając systemów informatycznych, inteligentnych wodomierzy czy nowoczesnych rur, które podnoszą bezpieczeństwo i wydajność obsługiwanych obiektów oraz wiele innych prezentacji, w których nie brakowało tematów związanych z wodą i dyrektywą wodną. Niezapomnianą będzie również prezentacja Stanisława Krusza i Agnieszki Jaszkaniec, utrzymana w żartobliwym tonie, podsumowująca minione 25 lat konferencji.
Hydroprezentacje nie opierają się jednak wyłącznie na prelekcjach ekspertów z branży. Tradycyjnie na uczestników oczekiwał również gość specjalny, którym w tym roku była Otylia Jędrzejczak – wybitna polska pływaczka, mistrzyni olimpijska, mistrzyni świata i Europy oraz trzykrotna rekordzistka świata. Pływaczka zachwyciła wszystkich swoim wystąpieniem, opowiadając o trudach, jakie musiała przejść, aby być w miejscu, w którym jest dzisiaj. Motywowała i dawała porady, jak być szczęśliwym i spełnionym człowiekiem nie tylko w pracy, ale też i prywatnie oraz zdradziła swój klucz do sukcesu.
Niepowtarzalną częścią tegorocznej konferencji była gala rozdania nagród. Z racji 25-lecia Sympozjum organizatorzy nagrodzili osoby i firmy, które najbardziej przyczyniły się do tego, że Hydroprezentacje są dziś tak ważnym wydarzeniem w branży wod-kan.
Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe
Nagrody przyznane zostały w następujących kategoriach:
- Osoba zasłużona dla branży wod-kan (Dorota Jakuta, prof. dr hab. inż. Marian Kwietniewski, prof. dr. hab. Andrzej Kowalczyk)
- Osoby zasłużone, które miały duży wkład w organizacji Sympozjum Hydroprezentacje (prof. dr hab. inż. Karol Kuś, dr inż. Florian Piechurski)
- Instytucje zasłużone, które miały duży wpływ w organizacji Sympozjum Hydroprezentacje (Naczelna Organizacja Techniczna, Główny Instytut Górnictwa, Politechnika Śląska, Katowickie Wodociągi S.A., Grupa PRC Holding Sp. z o. o.)
- Pracownik techniczny firmy wod-kan, mający najwięcej prelekcji na Sympozjum Hydroprezentacje (Mariusz Pluta)
- Menager wyznaczający kierunki w branży wod-kan (Tadeusz Pilarski, Piotr Niemiec, Andrzej Malinowski)
- Honorowe Złote Odznaki NOT (Agata Woźniak-Karolczyk, Beata Halama, Mieczysław Malcharek, Artur Smagorowicz).
Fot. materiały prasowe
Tegoroczna edycja będzie niezapomniana. Na wyjątkowy jubileusz przygotowane zostały wyjątkowe wydarzenia i nagrody. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym! Bez wsparcia i zaangażowania wszystkich partnerów Hydroprezentacje nie mogłyby być tak wspaniałe, jak są dzisiaj. Bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji, dziękujemy prelegentom oraz wszystkim uczestnikom sympozjum, którzy tak licznie zaszczycili nas swoją obecnością. Jesteśmy przekonani, że wszyscy wychodzą z sympozjum bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę, która pomoże im być na szczycie w swojej branży – mówi Andrzej Malinowski, prezes zarządu Stowarzyszenia Wodociągowców Województwa Śląskiego.
Coraz to większa liczba uczestników, których w tym roku było ponad 150, potwierdza niezaprzeczalną wysoką wartość merytoryczną wydarzenia i pokazuje, że można w sposób efektywny połączyć przyjemne z pożytecznym. Dzięki tak wysokiej frekwencji jest to również świetna okazja na rozpoczęcie nowych znajomości biznesowych, które mogą przerodzić się w owocną współpracę – dodaje.
Organizatorami Hydroprezentacji są Stowarzyszenie Wodociągowców Województwa Śląskiego oraz Śląska Rada Naczelna Organizacji Technicznej FSNT w Katowicach. Patronat merytoryczny nad wydarzeniem objęły Uniwersytet Śląski w Katowicach, Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie” oraz Politechnika Śląska, Patronem branżowym były Katowickie Wodociągi S.A. 25. edycja sympozjum wyróżniała się również pod kątem partnerów biznesowych. Partnerem platynowym i sponsorem pierwszego dnia oraz Gali Jubileuszowej była firma Logic Synergy Sp. z o.o. Partnerem złotym i sponsorem drugiego dnia oraz spotkania wieczornego była firma HSB S.C., a Partnerem srebrnym i sponsorem trzeciego dnia została firma Amiblu. Partnerami brązowymi były firmy JAFAR, Climbex, Grundfos i Wasko a organizatorem technicznym agencja marketingowo-PR-owa Grupa PRC Holding.
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.