Rejestracja
Darmowa rejestracja umożliwia personalizację portalu
Rejestracja
jeszcze kilka kliknięć i bedziesz mógł cieszyć się z dodatkowych, bezpłatnych funkcji portalu!
Autorzy
Doktor Erez Allouche zdobył tytuł licencjacki w budownictwie cywilnym w 1994, zaś dyplom magisterski w inżynierii budowlanej w roku 1996 - na Uniwersytecie Queen w Ontario w Kanadzie. Studia i tytuł doktora w dziedzinie inżynierii i zarządzania w budownictwie zdobył na Uniwersytecie Alberta w 2000 roku. W chwili obecnej pełni rolę dyrektora asystującego Centrum Technologii Bezwykopowej i profesora inżynierii cywilnej na Uniwersytecie Technicznym w Luizjanie, w Ruston, USA.
Praca naukowa doktora Allouche dotyczy rozwoju nowych projektów i analitycznych modeli technik budownictwa podziemnego oraz innowacyjnych technologii rehabilitacyjnych i badawczych. Bardziej szczegółowo, jego praca skupia się na zagadnieniach horyzontalnych wierceń kierunkowych, przeciskania rur, rehabilitacji rękawem, badania infrastruktury podziemnej, metod decyzyjnych wybierania odpowiednich technologii bezwykopowych oraz sposobów oceniania i obliczania kosztów związanych z projektami użytkowności publicznej.
Oprócz badań naukowych dotyczących tradycyjnej geotechniki, dr Erez Allouche przewodniczy kilku innowacyjnym badaniom interdyscyplinarnym z dziedziny nowoczesnych technologii tworzyw budowlanych oraz wytrzymałości i ochrony materiałów przed korozją. Jego prace tłumaczone były na kilka języków, w tym na hiszpański, francuski i polski.
Erez Allouche jest laureatem nagrody przyznawanej przez Północnoamerykańskie Towarzystwo Technologii Bezwykopowej za osiągnięcia naukowe w roku 1998. Z kolei w 2001 roku otrzymał nagrodę stanu Ontario za najlepszy naukowy projekt badawczy, a w 2005 nagrodę za osiągnięcia naukowe Uniwersytetu Technicznego w Luizjanie. Dr Allouche jest autorem lub współautorem ponad stu publikacji z dziedzin zarządzania infrastrukturą oraz instalacji podziemnych z użyciem technologii bezwykopowych. Jest też współtwórcą czterech patentów z tej dziedziny.