Podczas odbywającego się w dniach 18–19 grudnia 2024 r. Kongresu zrównoważonej energii i efektywności energetycznej prelekcje wygłoszą eksperci branżowi. Wystąpienia podzielono na dwa bloki. Wydarzenie ONLINE organizuje Stowarzyszenie ideaTECH. Udział jest bezpłatny.
Źródło: Miha Creative/AdobeStock
Wystąpienia na Kongresie zrównoważonej energii i efektywności energetycznej.
Blok I: OZE, efektywność energetyczna i magazynowanie energii
- Zielona energia w praktyce: Magazynowanie energii i jego znaczenie w transformacji energetycznej – dr inż. Mateusz Matusik z firmy SKOMAT sp. z o.o.
- Innowacyjne podejścia do zwiększania efektywności energetycznej w przemyśle – dr inż. Zbigniew Kuczera z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie
- Rola OZE w przedsiębiorstwie, gminie i miejscu zamieszkania – dr inż. Anna Kowalska z Akademii Tarnowskiej
- Dobre praktyki: optymalizacja procesów energetycznych w przedsiębiorstwach – odzysk energii – Mariusz Sangórski, główny inżynier ds. energomechanicznych w KGHM Lubin
Blok II: Gospodarka o obiegu zamkniętym (GOZ) i odzysk surowców
- Rola GOZ w zrównoważonym rozwoju energetyki – prof. Radosław Pomykała z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie
- Odzysk surowców w kontekście efektywności energetycznej – prof. Barbara Tora z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie
- Energetyka konwencjonalna w Polsce, UE i na świecie (prof. Paweł Bogacz z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie
- Studium przypadku: OZE – GOZ. Problematyka zagospodarowania odpadów powstałych w wyniku OZE
Kongres Zrównoważonej Energii i Efektywności Energetycznej służy popularyzacji nowoczesnych rozwiązań związanych z efektywnością energetyczną, odnawialnymi źródłami energii, magazynowaniem energii oraz innowacjami w tej dziedzinie. Skierowany jest do przedstawicieli sektora przemysłowego, naukowego, samorządowego oraz odbiorców indywidualnych, mając na celu intensyfikację działań związanych z transformacją energetyczną, zgodnie z założeniami polityki klimatycznej Unii Europejskiej.
Podczas pierwszego dnia Kongresu odbędzie się panel dyskusyjny Mix energetyczny Polski – wyzwania i możliwości polskiej energetyki. Podczas panelu m.in. dokonane zostanie porównanie udziału poszczególnych źródeł energii w Polsce na tle państw UE i świata. Prelegenci podejmą się także analizy możliwości Polski w zakresie transformacji energetycznej z uwzględnieniem zapewnienia bezpieczeństwa dostaw energii i wymogów UE. Omówią także np. aspekty społeczne generowane przez transformację energetyczną i potrzebę stopniowego zamykania kopalń wydobywających węgiel energetyczny. Na koniec panelu przewidziano sesję pytań i odpowiedzi.
Drugi dzień Kongresu jest przeznaczony na warsztaty Badania i rozwój – nowe koncepcje, pomysły, komercjalizacja badań.
Pełny program oraz link do rejestracji dostępne są na stronie KONGRESU
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.