Wystąpienia na Kongresie zrównoważonej energii i efektywności energetycznej.

Blok I: OZE, efektywność energetyczna i magazynowanie energii

  • Zielona energia w praktyce: Magazynowanie energii i jego znaczenie w transformacji energetycznej – dr inż. Mateusz Matusik z firmy SKOMAT sp. z o.o.
  • Innowacyjne podejścia do zwiększania efektywności energetycznej w przemyśle – dr inż. Zbigniew Kuczera z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie
  • Rola OZE w przedsiębiorstwie, gminie i miejscu zamieszkania – dr inż. Anna Kowalska z Akademii Tarnowskiej
  • Dobre praktyki: optymalizacja procesów energetycznych w przedsiębiorstwach – odzysk energii – Mariusz Sangórski, główny inżynier ds. energomechanicznych w KGHM Lubin

Blok II: Gospodarka o obiegu zamkniętym (GOZ) i odzysk surowców

  • Rola GOZ w zrównoważonym rozwoju energetyki – prof. Radosław Pomykała z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie
  • Odzysk surowców w kontekście efektywności energetycznej – prof. Barbara Tora z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie
  • Energetyka konwencjonalna w Polsce, UE i na świecie (prof. Paweł Bogacz z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie
  • Studium przypadku: OZE – GOZ. Problematyka zagospodarowania odpadów powstałych w wyniku OZE

Kongres Zrównoważonej Energii i Efektywności Energetycznej służy popularyzacji nowoczesnych rozwiązań związanych z efektywnością energetyczną, odnawialnymi źródłami energii, magazynowaniem energii oraz innowacjami w tej dziedzinie. Skierowany jest do przedstawicieli sektora przemysłowego, naukowego, samorządowego oraz odbiorców indywidualnych, mając na celu intensyfikację działań związanych z transformacją energetyczną, zgodnie z założeniami polityki klimatycznej Unii Europejskiej.

Podczas pierwszego dnia Kongresu odbędzie się panel dyskusyjny Mix energetyczny Polski wyzwania i możliwości polskiej energetyki. Podczas panelu m.in. dokonane zostanie porównanie udziału poszczególnych źródeł energii w Polsce na tle państw UE i świata. Prelegenci podejmą się także analizy możliwości Polski w zakresie transformacji energetycznej z uwzględnieniem zapewnienia bezpieczeństwa dostaw energii i wymogów UE. Omówią także np. aspekty społeczne generowane przez transformację energetyczną i potrzebę stopniowego zamykania kopalń wydobywających węgiel energetyczny. Na koniec panelu przewidziano sesję pytań i odpowiedzi.

Drugi dzień Kongresu jest przeznaczony na warsztaty Badania i rozwój – nowe koncepcje, pomysły, komercjalizacja badań.

Pełny program oraz link do rejestracji dostępne są na stronie KONGRESU