Maszty zostaną ustawione w odległości 437 m, a rozpiętość poprzecznika wyniesie 24 m. Przekrój podstawy słupa to aż 4,2 m, a średnica na szczycie - 1,2 m. Każdy słup waży aż 103 t i składa się z 5 segmentów o długości około 20 m. które zostaną połączone wewnętrznymi kołnierzami. Trzony słupów przelotowych (okrągłe zbieżne) wykonano w technologii podobnej podobnej do tej, w jakiej wykonywane są największe konstrukcje pod elektrownie wiatrowe. Posadowienie będzie stanowić fundament palowy, a słupy zostaną z nim połączone za pomocą 46 sztuk kotew M42.

Przy realizacji projektu brane są pod uwagę restrykcyjne normy w zakresie ochrony środowiska naturalnego. Zamontowane panele słoneczne umożliwią oświetlenie przeszkodowe  zasilane przy wykorzystaniu energii słonecznej.

Komentarzem prezesa Europoles sp. z o.o., Zbigniewa Woźniaka, po podpisaniu umowy na wykonanie słupów są słowa: „Jesteśmy bardzo dumni, że firma ELFEKO powierzyła nam realizację tak trudnego i unikatowego na skalę europejską zadania, jakim jest dostawa 100 metrowych słupów rurowych. Świadczy to o tym, że przyjęta przez nas strategia inwestowania w najnowsze technologie oraz zatrudniania najlepszych specjalistów była słuszna.”

Firma Europoles produkuje słupy z różnorodnych materiałów, m.in. z betonu wirowanego i włókna szklanego żywicowanego (GFK). Wyprodukowała już ponad 1 500 000 słupów i wież ze strunobetonu wirowanego oraz 3 500 000 masztów stalowych. W Europie i na Bliskim Wschodzie jest obecna poprzez jedenaście zależnych spółek, natomiast jej wyroby (słupy oświetleniowe, maszty reklamowe, maszty oświetlenia projektorowego, słupy linii napowietrznych, wieże dla telekomunikacji itp.) znajdują się na całym świecie, od Alaski aż po Guam.

Już niedługo, kiedy rozpocznie się montaż słupów na naszym portalu można będzie obejrzeć fotorealcję, jak również zapoznać się z raportami z postępu prac. Czas trwania prac montażowych to 6-8 dni w zależności od aury.