PGE jest największą firmą sektora elektroenergetycznego w Polsce oraz jedną z największych w Europie Środkowej i Wschodniej pod względem ilości wytwarzanej energii elektrycznej i wielkości zainstalowanych mocy wytwórczych.

PGE ustala teraz cenę, jaką będą musieli zapłacić inwestorzy za jedną akcję w ofercie publicznej. Maksymalnie 23 zł zapłacą inwestorzy indywidualni za akcję Polskiej Grupy Energetycznej. W transzy dla inwestorów instytucjonalnych cena maksymalna nie została jeszcze ustalona, a na potrzeby budowy księgi popytu przedział wynosi 17,5–23 zł.

Bezpośrednio po zakończeniu Oferty Publicznej, przy założeniu jej pełnej realizacji, nowi akcjonariusze będą posiadać 15% akcji PGE, a Skarb Państwa, dotychczasowy jedyny akcjonariusz, zmniejszy udział do 85%. Przewiduje się, że inwestorom indywidualnym zostanie zaoferowane 10% akcji w ramach Oferty.

Oferta PGE obejmuje do 259.513.500 akcji serii B nowej emisji, które zostaną zaoferowane w ofercie publicznej polskim inwestorom indywidualnym oraz polskim i zagranicznym inwestorom instytucjonalnym. Wejście PGE nie pozostanie bez wpływu na ocenę porównywanych firm notowanych na GPW, czyli Enei i CEZ-u.

Zapisy na akcje PGE inwestorzy indywidualni będą mogli składać od 13 do 27 października 2009 r. w biurach i domach maklerskich w całej Polsce.