Na światowej mapie instalacji fotowoltaicznych potęgą są Niemcy. Tylko w zeszłym roku na terenie tego kraju powstały systemy PV o łącznej mocy 7,6 GW. Na tle lidera Polska z ogólną mocą elektrowni fotowoltaicznych 3,6 MW wypada słabo. Eksperci przewidują jednak szybkie ożywienie sektora PV w kraju po wejściu w życie ustawy o OZE. Potencjał rynku dostrzegają również producenci i dystrybutorzy z branży fotowoltaiki, którzy na tegorocznych targach Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO® Poland 16 i 17 października w Warszawie reprezentowani będą najliczniej. Innowacyjne systemy produkcji czystej energii zaprezentują m. in. Meyer Burger oraz spółka SMA. Producenci i profesjonaliści branży spotkają się również na III Konferencji: Fotowoltaika w Polsce.
Zarządzanie zużyciem energii w domu poprzez smartfon czy tablet nie należy już do wyzwań przyszłości. Goście targów RENEXPO® Poland będą mogli przekonać się o tym na przykładzie koncepcji Smart Home opracowanej przez SMA Central & Eastern Europe. To rewolucyjne rozwiązanie było już kilkukrotnie nagradzane przez ekspertów branży z Europy, a targi RENEXPO® w Warszawie są jedną z niewielu okazji w naszym kraju, aby zapoznać się z funkcjami urządzenia, które pretenduje do nagrody RENEXPO® Poland Renewable Renergy Award.
Smart Home to przydomowa instalacja fotowoltaiczna połączona z inteligentnym sterownikiem tworzącym zoptymalizowane plany wytwarzania energii na podstawie prognozy pogody oraz standardowego zużycia prądu przez sprzęty domowe. Urządzeniem można sterować i konfigurować je właśnie za pomocą naszych smartfonów. Uzupełnieniem systemu jest falownik fotowoltaiczny ze zintegrowanym akumulatorem, który podnosi udział zużycia własnego wyprodukowanej energii słonecznej aż o ok. 50%.
Grupa Meyer Burger chce przyciągnąć uwagę producentów paneli PV odwiedzających targi RENEXPO® Poland za sprawą autorskich technologii połączeń ogniw fotowoltaicznych „Multiple Busbar” oraz „SmartWire”.
Pierwsza z innowacji technologicznych polega na lutowaniu matrycy elektrycznej z ogniw posiadających 4 lub 5 ścieżek połączeniowych. Właściciele paneli starszej generacji również mogą uzyskać dostęp do „Multiple Busbar” dzięki modernizacji swoich urządzeń. Bazując na tym rozwiązaniu możliwe jest zwiększenie maksymalnej wydajności całego panela PV nawet o 2%. Drugi z nowatorskich wynalazków firmy – technologia „SmartWire” pozwala znacząco ograniczyć koszty instalacji przy jednoczesnym zwiększeniu produkcji kWh nawet o 10% z każdego zainstalowanego kWp. Wszystko dzięki zastąpieniu tradycyjnych ścieżek połączeniowych w ogniwach siecią mikro włókien i obniżeniu zawartości srebra o ok. 80%. Matryca staje się bardziej odporna na mikro pęknięcia, a ogniwo lepiej reaguje na światło rozproszone i zwiększa absorpcję światła. W rezultacie wydajność energetyczna systemu PV zostaje wzmocniona.
Dążymy do tego, aby instalacja nowoczesnych systemów PV nie była jedynie mrzonką, ale realną możliwością dla inwestorów w kraju. Dlatego wspólnie z naszym partnerem, Towarzystwem Fotowoltaiki w Polsce, kierowanym przez dr Stanisława Pietruszko, organizujemy w ramach targów III Konferencję Fotowoltaika w Polsce. Oprócz dyskusji na temat istniejących problemów i barier dla rozwoju fotowoltaiki w Polsce, skierujemy konkretne propozycje rozwiązań systemowych do przedstawicieli władz pracujących nad ustawą o odnawialnych źródłach energii. Liczymy na to, że nasze zalecenia zostaną uwzględnione przy wprowadzaniu kolejnych zmian – powiedziała Małgorzata Bartkowski, Project Manager Renexpo® Poland.
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.