Inwestycja jest efektem technologicznej i ekonomicznej optymalizacji sposobu zasilania miasta Konstantynów Łódzki w ciepło systemowe.

Spadną ceny za ciepło w Konstantynowie Łódzkim i powstaną nowe ciepłociągi

Jak podkreśla burmistrz miasta, Henryk Brzyszcz, „Współpraca z firmą Veolia umożliwi obniżenie ceny ciepła w naszym mieście. W ostatnim czasie te ceny zmniejszyliśmy aż o około 13%”.

Do października 2016 r. powstaną też dwa rurociągi – jeden o średnicy 250 mm i długości około 4,6 km, drugi o średnicy 400 mm i długości blisko 1,4 km. Umożliwią one współpracę obu systemów ciepłowniczych. Zbudowana zostanie też stacja obniżania ciśnień (SOC) w Łodzi.

Pierwsze dostawy ciepła systemowego z Veolii dla Konstantynowa Łódzkiego planowane są w sezonie grzewczym 2016/2017.

„Przyłączenie Konstantynowa Łódzkiego do łódzkiej sieci ciepłowniczej jest jedną z kluczowych inwestycji rozwojowych naszej firmy. Pierwszy raz wychodzimy z siecią poza lokalny rynek Łodzi, co pokazuje, że Veolia dysponuje potencjałem energetycznym dla zasilania miast zlokalizowanych w naszym sąsiedztwie” – mówi cytowany w komunikacie Andrzej Szymanek, prezes zarządu spółki ciepłowniczej.

Budową ciepłociągu zajmie się konsorcjum firm: Ziem-Bud sp z o.o., Dedal I, P.W. K. Jendrych, Amster sp. z o.o., Domtom sp. z o.o.