20 kwietnia br. w Ministerstwie Energii podpisano porozumienia o współpracy w zakresie elektromobilności. Na uroczystości pojawili się: minister energii Krzysztof Tchórzewski, pełnomocnik prezesa rady ministrów Piotr Woźny oraz wiceministrowie: energii – Michał Kurtyka, inwestycji i rozwoju – Andżelika Możdżanowska, infrastruktury – Marek Chodkiewicz, przedstawiciel Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz prezesi wybranych spółek Skarbu Państwa.
Podpisano porozumienia o współpracy w zakresie elektromobilności. Fot. ME/Twitter
Grupa Lotos i Telewizja Polska (TVP) sygnowały list intencyjny zakładający m.in. wypracowanie modelu biznesowego, który pozwoli na zbudowanie infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych wykorzystywanych przez TVP. Porozumienie z Grupą Lotos podpisała również Poczta Polska.
Enea Serwis i Kolejowe Zakłady Łączności podpisały kontrakt o współpracy, która zakłada kooperację w zakresie dystrybucji i montażu stacji ładowania pojazdów elektrycznych oraz szkoleń dla pracowników.
Ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych wprowadziła regulacje w zakresie rozwoju transportu napędzanego paliwami alternatywnymi; w dokumencie zawarto też szereg uprawnień dla kierowców pojazdów elektrycznych.
Minister Tchórzewski podkreślił, że elektromobilność to szansa na wzmocnienie polskiego przemysłu motoryzacyjnego oraz rozwój konkurencyjności krajowego sektora energii. Dodał również, iż szersze zastosowanie paliw alternatywnych w transporcie przyczyni się nie tylko do poprawy jakości powietrza i redukcji hałasu w miastach, ale również do zmniejszenia uzależnienia naszego kraju od importu ropy naftowej.
Min. Krzysztof #Tchórzewski Rozwój #ElektromobilnośćPL jest szansą na wzmocnienie polskiego przemysłu motoryzacyjnego, jak również na wzrost konkurencyjności rodzimego sektora energii@MIR_GOV_PL @MI_GOV_PL @MPiT_GOV_PL @Grupa_Enea @GrupaLOTOS @TVP @PocztaPolska @PKP_Informatyka pic.twitter.com/fHTK3L3lm9
— Ministerstwo Energii (@MinEnergii) 20 kwietnia 2018
Przyjęcie przepisów ustawy stwarza warunki do upowszechnienia transportu elektrycznego w Polsce, a tym samym otwiera nowe perspektywy rozwoju dla polskiego biznesu i sektora naukowego – mówił Krzysztof Tchórzewski po podpisaniu ustawy przez prezydenta Andrzeja Dudę w lutym br. Elektromobilność może stać się napędem nowoczesnej gospodarki, przyczynić się do wzrostu innowacyjności w sektorze energetycznym oraz stanowić skuteczne narzędzie w walce z zanieczyszczeniem powietrza.
Przeczytaj także: Polscy naukowcy opracują własną baterię do aut elektrycznych?
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.