Nowoczesne przedsiębiorstwa sektorów energetycznego i wydobywczego potrzebują dobrze wyszkolonych kadr. Współpraca ze szkołami i uczelniami to najlepszy sposób zapewnienia sobie dobrych pracowników. Program nauczania dopasowany jest do potrzeb firmy, a dzięki systemowi praktyk absolwenci zaczynają pracę w dobrze już znanym sobie otoczeniu – mówi, cytowany w komunikacie, wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski

Uczniowie klas patronackich kształcą się w takich zawodach jak m.in.: technik górnictwa podziemnego, technik energetyk, technik elektryk, technik mechatronik, technik elektronik i technik przeróbki kopalin stałych.


Tauron współpracuje ze szkołami z województw: śląskiego, małopolskiego i dolnośląskiego, w takich miastach jak m.in. Kęty, Libiąż, Jaworzno, Łaziska Górne, Mysłowice, Katowice, Tychy, Krzeszowice, Gliwice czy Jelenia Góra. Ponadto prowadzi wspólne badania z 12 uczelniami wyższymi, m.in. z Politechnikami – Śląską, Opolską i Warszawską, wrocławskim Uniwersytetem Ekonomicznym, czy krakowskimi – Akademią Górniczo-Hutniczą oraz Uniwersytetem Jagiellońskim.

Grupa Tauron dostarcza ponad 49,7 TWh energii elektrycznej rocznie do 5,5 mln klientów końcowych. Jest największym dystrybutorem prądu w Polsce. Z kolei w zestawieniu producentów i sprzedawców energii elektrycznej zajmuje drugie miejsce.

Przeczytaj także: Tauron sprzedaje coraz więcej energii elektrycznej