Realizacja inwestycji w ciągu najbliższych czterech lat będzie uzależniona od poziomu środków pozyskanych w ramach Funduszu Niskoemisyjnego Transportu – zapowiada spółka.

PGE dysponuje już stacjami ładowania pojazdów elektrycznych w Warszawie, Łodzi, Rzeszowie i Krynicy-Zdroju oraz pięcioma w Siedlcach, gdzie prowadzi pilotażowy program  elektromobilności, testowany na infrastrukturze miasta średniej wielkości. Wkrótce, zgodnie z przyjętym modelem biznesowym PGE, powstaną nowe stacje w regionach uzdrowiskowych.

Projekty w Warszawie, Łodzi, Siedlcach, Rzeszowie i Krynicy-Zdroju to dopiero początek naszej współpracy z władzami samorządowymi. Testowanie projektu w miastach różnej wielkości i o różnorodnej specyfice umożliwia nam wypracowanie optymalnego kształtu współpracy i przyczynia się do udoskonalania oferty skierowanej do klientów. Coraz więcej jednostek samorządu terytorialnego jest zainteresowanych rozwijaniem u siebie infrastruktury elektromobilności, a Grupa PGE jest dla nich idealnym partnerem – powiedział prezes spółki Henryk Baranowski.

Grupa PGE to największe polskie przedsiębiorstwo energetyczne. W jej skład wchodzą m.in. PGE Energia Odnawialna S.A., PGE Obrót S.A., PGE Energia Ciepła S.A. oraz PGE Dystrybucja S.A.

Przeczytaj także: Lotos – auto elektryczne naładujesz za darmo