Wybór konkretnego gniazda sieciowego

Zastosowanie gniazd sieciowych zawsze jest praktycznie takie samo, jednak ich konstrukcja dostosowana musi być do konkretnych warunków eksploatacyjnych. Dotyczy to przede wszystkim poziomu napięcia elektrycznego, miejsc montażu, rodzaju urządzeń docelowych czy rozmaitych funkcji dodatkowych. Ostateczny wybór powinien zależeć przede wszystkim od osobistych oczekiwań oraz miejsca, w którym zamontowane zostanie gniazdo. W przypadku zastosowania przemysłowego, niezbędne jest zwrócenie uwagi także na obecność dobrych zabezpieczeń.

Podstawowe parametry gniazd sieciowych

W niektórych pomieszczeniach powinny być stosowane jedynie gniazda sieciowe o wysokim poziomie ochrony. Dotyczy to przede wszystkim łazienek, kuchni czy garaży, w których występuje spory poziom wilgoci. Najlepszym rozwiązaniem jest wówczas wybór gniazda wyposażonego w dodatkową klapkę. Przeglądając poszczególne modele, warto jednak zwrócić uwagę na kilka innych parametrów. Znaczenie ma zarówno poziom napięcia czy maksymalnego obciążenia, jak i możliwość obsługi prądu znamionowego.

Ostateczny koszt gniazda sieciowego

Gniazda sieciowe nie należą do drogich elementów wyposażenia. Ostateczne koszty urządzeń tego typu zależą przede wszystkim od poziomu rozbudowania i skomplikowania konstrukcji. Najtańsze modele zwykle mają jedno wejście i nie posiadają uziemienia, przez co ich cena nie przekracza kilku złotych. Lepiej jednak zaopatrzyć się w produkty dobrze zabezpieczone oraz posiadające większą liczbę dostępnych gniazd  wówczas cena wyniesie kilkanaście złotych. Najdroższe są duże rozgałęźniki i gniazda przenośne, które mogą kosztować nawet kilkadziesiąt złotych.

Gniazda sieciowe  kontaktuj.pl/produkty/gniazda-i-laczniki/wtyczki-i-gniazda-sieciowe