W komunikacie Tauron przypomniał, że blok gazowo-parowy w Stalowej Woli pracuje w kogeneracji, zapewniając około 450 MW mocy elektrycznej dla systemu krajowego oraz ciepło mieszkańcom Stalowej Woli i Niska. Jednostka spełnia bardzo restrykcyjne normy środowiskowe. Elektrociepłownia Stalowa Wola posiada również rezerwowe źródło ciepła, składające się z kotłowni oraz instalacji łączących ją z układami bloku gazowo-parowego.

Być może zakład przejmie PGNiG. Obecnie w ramach analizowania sposobu rozliczenia transakcji bierze się pod uwagę, że Tauron przejmie spółkę PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa, czyli głównego dostawcę ciepła dla Rybnickiego Okręgu Węglowego, posiadającego sześć głównych zakładów na terenie woj. śląskiego, w tym elektrociepłownie i ciepłownie, a także ponad 321 km sieci ciepłowniczych i zewnętrznych instalacji odbiorczych.

Zainteresowanie jastrzębską spółką jest naturalne w kontekście wzmacniania i rozwijania segmentu ciepłowniczego Grupy w woj. śląskim. W ubiegłym roku do struktur Tauron Ciepło dołączyła Energetyka Cieszyńska. Naszym celem jest uporządkowanie portfela właścicielskiego Grupy, a w konsekwencji poprawa zarządzania operacyjnego – powiedział Paweł Szczeszek, prezes Grupy Tauron.

Przeczytaj także: Zielone światło dla budowy elektrowni atomowej w Polsce