• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Dlaczego monitorowanie i renowacja sieci kanalizacyjnej są niezbędne?

Opublikowano: 22.08.2019

Woda deszczowa i ścieki z całego miasta zbierają się w systemie sieci kanalizacyjnej, którym odprowadzane są dalej. W przypadku kanału z nieszczelnymi połączeniami i pęknięciami, szczególnie w dnie rurociągu, woda i ścieki mogą przedostawać się do gruntu, powodując jego zanieczyszczenie. Ponadto, wypływający strumień wody może powodować wypłukiwanie otaczającej warstwy gruntu. Przez to konstrukcja kanału staje się niestabilna i może ulec uszkodzeniu. Powstała pusta przestrzeń powoduje rozgęszczenie i zapadanie się warstwy gruntu, w wyniku czego powstaje tzw. zapadlisko. Proces ten może trwać kilka dni lub kilka lat.

Takim problemom można zapobiec, wykonując regularne przeglądy oraz podejmując odpowiednio wcześniej działania renowacyjne. Pomóc w tym może asortyment produktów DURA do całkowitej oraz częściowej renowacji kanałów i studni. Charakteryzuje się on przede wszystkim wysoką elastycznością i zdolnością do adaptacji.

Zapraszamy do zapoznania się z filmem, w którym przedstawiono możliwości zastosowania nowej grupy produktów DURA. Stanowią one profesjonalne rozwiązania przeznaczone do częściowej i całkowitej renowacji kanałów oraz studni.

Dzięki tym elementom, których czas użytkowania obejmuje okres 100 lat, zmodernizowane obiekty mogą przez długie lata poprawnie funkcjonować i być bezpieczne dla środowiska. Idealnie wpisują się w filozofię produktów firmy Steinzeug-Keramo, ukierunkowanej na zrównoważony rozwój oraz posiadającej w swojej ofercie oprócz standardowych produktów również niestandardowe rozwiązania, dostosowane do wymagań klientów.

Przeczytaj także: Przyszłości nie da się zaplanować, ale można ją kształtować