Firma Per Aarsleff Polska sp. z o.o. zajmie się bezwykopową renowacją kanału ogólnospławnego w Szczecinie. Spółka z Warszawy jako jedyna złożyła ofertę w przetargu. Za realizację tego zadania zaproponowała 361,5 tys. zł. – Wykonawca spełnia wszystkie warunki udziału w postępowaniu – napisano w uzasadnieniu szczecińskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji (ZWiK).
Renowacja kanalizacji w Szczecinie. Fot. Meiram Nurtazin/Shutterstock
ZWiK w Szczecinie zaplanował renowację kanału ogólnospławnego w ul. Średniawskiego wraz z łącznikiem do ul. Wojska Polskiego. Zakres zamówienia obejmuje renowację kanału ogólnospławnego betonowego DN250 o długości około 243 m. Do renowacji kanału ma posłużyć bezwykopowa metoda CIPP (ang. Cured in Place Pipe) przy użyciu wykładziny z włókniny filcowej, nasączanej żywicą epoksydową lub poliestrową.
Należy zwrócić szczególną uwagę na odcinek kanału DN250 łączący ul. Średniawskiego z Wojska Polskiego. Jest to kanał w bardzo złym stanie technicznym, który ulegał już awariom. Należy przewidzieć na tym odcinku zastosowanie rękawa, którego konstrukcja po utwardzeniu będzie mogła wytrzymać całość przenoszonych na kanał obciążeń – napisano w dokumentacji przetargowej.
Ponadto wykonawca ma zająć się także m.in. uszczelnieniem około 28 włączeń odgałęzień bocznych za pomocą kształtek kapeluszowych typu B wraz z renowacją studni kanalizacyjnych za pomocą chemii budowlanej – preparaty chemii budowlanej na bazie cementu siarcznoodpornego powinny spełniać wymogi normy PN-EN 1504-3.
Już po zakończeniu renowacji wykonawca powinien przeprowadzić inspekcję telewizyjną sieci. Po stronie wykonawcy znajduje się także m.in. wykonanie badań: modułu sprężystości, wytrzymałości na zginanie oraz sztywności obwodowej.
Przypomnijmy, że 1 sierpnia br. poinformowano, iż zarząd holdingu Per Aarsleff z siedzibą w Danii podjął decyzję o połączeniu spółek Aarsleff sp. z o.o. z Warszawy i Per Aarsleff Polska sp. z o.o. z Warszawy. Rozpoczęliśmy proces integracji firm, którego wynikiem będzie jeden silny zintegrowany zespół pod marką Aarsleff sp. z o.o. – podano.
Renowacja wykładzinami (rękawami) utwardzanymi na miejscu to obecnie najpopularniejsza metoda odnowy infrastruktury sieciowej. We Wrocławiu, w dniach 9-11 stycznia 2019 r., Wydawnictwo INŻYNIERIA zorganizuje III Konferencję CIPP Technology Days – to jedyne w Polsce wydarzenie poświęcone tylko i wyłączenie tej technologii. Zapraszamy do udziału!
Przeczytaj także: CIPP – koniec renowacji 3 km kanalizacji w Kielcach
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.