W ubiegłym tygodniu (9-10 lutego) w niemieckim Oldenburgu odbyła się coroczna edycja targów poświęconych projektowaniu, budowie i eksploatacji rurociągów. Organizatorem imprezy był Institut für Rohrleitungsbau (Iro). Wydział politechniki jest wielce zasłużony dla rozwoju technologii bezwykopowych i branż im pokrewnych. Oldenburskie forum należy do najważniejszych prezentacji branży instalacyjnej w pierwszej połowie roku.
Fot. inzynieria.com
Targi odwiedziło trzy tysiące zainteresowanych branżą uczestników. Wielu z nich wzięło udział w obradach odbywającej się równolegle konferencji. W ramach forum wygłoszono ponad 80 referatów technicznych. Wystąpienia dotyczące technologii bezwykopowych zgromadzono w kilku sesjach poświęconych m.in. mikrotunelowaniu, wierceniom kierunkowym, renowacji sieci wodnych i kanalizacyjnych, inspekcji i czyszczeniu przewodów, sektorowi gazowniczemu i materiałom konstrukcyjnym.
Wiele uwagi poświęcono problemom spotykanym w obszarze budowy i eksploatacji rurociągów, omówiono też najciekawsze projekty rurociągowe zrealizowane na rynku niemieckim w ciągu ostatniego roku. Forum jest też od początku swego istnienia miejscem, gdzie dyskutuje się o standardach wykonawczych i projektowych. Obszerne materiały konferencyjne wydano w formie publikacji książkowej. Wydarzeniem wpisanym w tradycję targów jest wieczorne, czwartkowe spotkanie pod nazwą Oldenburger Grünkohlabend. Uczestnicy mogą zapoznać się ze specjałami kuchni regionalnej i kontynuować dyskusje.
Produkty i technologie zaprezentowało w Oldenburgu około 330 wystawców, w tym specjalistyczne firmy dostawcze i budowlane, biura inżynierskie, organizacje techniczne, prasa branżowa. Większości z nich musiała wystarczyć niewielka powierzchnia stoiska, ciasne przejścia i lokalizacja na korytarzach. Nie spotkaliśmy jednak uczestników narzekających na te niedogodności.
W dzień poprzedzający otwarcie targów odbyło się spotkanie organizacji zrzeszającej firmy wiertnicze, serwisowe i doradcze działające w obszarze HDD. Drilling Contractors Association liczy obecnie około stu członków z wszystkich kontynentów, w tym sześć firm z Polski. Są to spółki Albrechta, Nawitel, ZRB Janicki, Cetco Poland, HEADS oraz Robert Osikowicz Engineering.
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.