Jak podkreśla kierownik budowy, Krzysztof Michalczuk, "kolektorem Burakowskim Bis przesyłana jest większość ścieków z lewobrzeżnej Warszawy do OŚ „Czajka” przy maksymalnych wydatkach mogących dochodzić niemalże do 11 m3/s".

Obecnie wykonywane jest pięć komór żelbetowych tzw. połączeniowych (K2, 3, 4, 5.2, 6). Ich zadaniem będzie przekierowywanie ścieków między nowym i starym kolektorem. Michalczuk przypomina, że kolektor Burakowski Bis wybudowano równolegle do istniejącego kolektora Burakowskiego.

Możliwość przekierowywania ścieków między kanałami pozwoli m.in. na renowację kolektora, który powstał kilkadziesiąt lat temu.

Wykonawca inwestycji – INŻYNIERIA Rzeszów S.A. zamierza zakończyć roboty budowlane do 30 listopada, tj. zgodnie z terminem określonym w kontrakcie.

Kolektor ściekowy Burakowski-Bis o średnicy 3 m i długości ponad 3,2 km będzie służył odprowadzaniu ścieków z lewobrzeżnej części Warszawy do oczyszczalni Czajka.

Prace wiertnicze w ramach realizacji największego w Europie projektu mikrotunelowego trwały od połowy marca 2014 r. do początku lutego br.

TYLKO U NAS: Edyta zakończyła drążenie mikrotunelu w Warszawie