• TYTANY to uznana nagroda branżowa, obecna „na rynku” nieprzerwanie od 2003 r.
  • Najbliższe rozdanie nagród obejmie pięć kategorii z obszaru branży bezwykopowej: Projekt roku – nowa instalacja, Projekt roku – renowacja, Europejski projekt w technologiach bezwykopowych, Mały projekt bezwykopowy, Produkt roku
  • Inwestorzy zwycięskich projektów, za które nagrodę TYTAN otrzymali wykonawcy, zostaną uhonorowani wyróżnieniem w postaci Tytanowego Lauru Inwestora

Tytan – muskularny mężczyzna, stanowiący symbol potęgi i mocy. Taka statuetka, zaprojektowana przez znanego krakowskiego artystę rzeźbiarza Andrzeja Krawczaka w ciągu ostatnich 18 lat trafiła już do ponad stu laureatów nagród TYTAN. Tors tytana oplata winorośl, podkreślając symbiozę z naturą oraz troskę o środowisko, która jest jednym z kryteriów przyznawania tego wyróżnienia. 

Gale rozdania nagród zawsze mają miejsce podczas międzynarodowych lub ogólnopolskich spotkań branżowych, organizowanych przez Wydawnictwo INŻYNIERIA: Międzynarodowej Konferencji, Wystawy i Pokazów Technologii „INŻYNIERIA Bezwykopowa” oraz konferencji: „Budownictwo Podziemne”, „Geoinżynieria w Budownictwie”, „Gospodarowanie Wodami Opadowymi i Roztopowymi”.

Elitarne grono TYTANÓW 

Na rynku budowlanym od lat rośnie liczba ważnych inwestycji, realizowanych w duchu zrównoważonego rozwoju oraz innowacyjności. 

Po raz pierwszy TYTANY zostały rozdane w branży bezwykopowej – która choć nadal uznawana jest za młodą na polskim rynku, od lat święci sukcesy i przyczynia się do efektywnej budowy oraz modernizacji sieci przesyłowych na terenie całego kraju i poza jego granicami.

W ciągu 18-letniej historii TYTANÓW, w branży bezwykopowej przyznano w sumie 87 nagród w siedmiu kategoriach łącznie. Ponadto siedmiu laureatom wręczono TYTANY Specjalne. 

Od samego początku nagrody niezmiennie przyznawane są w trzech kategoriach:

  • Projekt roku – nowa instalacja (17 nagród),
  • Projekt roku – renowacja (17 nagród)
  • Produkt roku (19 nagród).

Do 2012 r. wybierana była również Firma roku (osiem nagród). Od 2004 r. co roku poznajemy też zwycięzcę w kategorii Europejski projekt w technologiach bezwykopowych (17 nagród).

Tradycję wyboru TYTANÓW szybko rozszerzono na obszar geoinżynierii oraz geotechniki – które stanowią podstawę realizacji większości projektów budowlanych. Łącznie, od 2006 r., statueki przyznano 17 podmiotom. Nagrody zaczęto też przyznawać w kategorii budownictwa mostowego: w sumie rozdano ich siedem, w okresie od 2006 do 2014 r.

Kolejną branżą, dostrzeżoną przez fundatorów nagrody, było budownictwo podziemne: prężnie rozwijająca się dziedzina, pozwalająca na wykorzystanie przestrzeni podziemnych, zarówno dla celów związanych z budownictwem kubaturowym, jak i komunikacyjnym. W latach 2006–20016 uhonorowano statuetkami dziewięć podmiotów.

Obserwacja nasilających się w ciągu ostatnich lat zmian klimatu sprawiła, iż powołano Jury, które śledzi dokonania w obszarze gospodarowania wodami, a w szczególności deszczówką. Od 2018 r. nagrody wręczono trzem podmiotom w kategoriach Projekt roku i Produkt roku.

Wyróżnienie nie obejmuje jedynie wykonawców czy producentów. Już od ponad dekady doceniani są także inwestorzy zwycięskich projektów. W ten sposób zespoły Jury przyznające nagrody pragną również szczególnie podkreślić złożoność procesu inwestycyjnego, w ramach którego realizowane są poszczególne zadania.

Znalezienie się w gronie nominowanych do nagrody TYTAN jest już nobilitacją dla projektu bądź produktu, jego wykonawcy lub producenta – a także inwestorów. Podczas gali rozdania nagród na scenę wychodzą wszyscy nominowani – choć laureat w danej kategorii może być tylko jeden, każdy z nominowanych otrzymuje specjalne wyróżnienie.

Nominacje bowiem nie są przypadkowe: przyznają je członkowie niezależnego Jury, którzy nie tylko zgłaszają własne propozycje, ale też uważnie analizują zgłoszenia nadesłane przez specjalny formularz, udostępniony przez Wydawnictwo Inżynieria na stronie dedykowanej aktualnemu branżowemu spotkaniu. 

Jeśli chcesz zgłosić zrealizowany przez Ciebie – lub na Twoje zlecenie – projekt – zgłoś się!

Najbliższe rozdanie nagród podczas XIX Międzynarodowej Konferencji, Wystawy i Pokazów Technologii „INŻYNIERIA Bezwykopowa” (7–9 września br.) Zgłoszenia przyjmujemy do 30 lipca! Kliknij i wyślij zgłoszenie!

 

Zapraszamy też na XI Konferencję „Geoinżynieria w Budownictwie" (21–23 września br.)

...a także na VI Konferencję „Gospodarowanie Wodami Opadowymi i Roztopowymi" (25–23 września br.)

Jury czeka na Wasze propozycje! Każda z nich zostanie gruntownie przeanalizowana – aby to było możliwe, każda z firm zostanie poinformowana o nominacji o poproszona o dostarczenie pełnych danych dotyczących wyróżnionego projektu. To pozwoli każdemu z członków Jury ocenić każdą realizację inwestycji bądź produkt i rozdzielić posiadaną pulę punktów pomiędzy zgłoszenia. 
W każdej kategorii wygrywa to zgłoszenie, które otrzyma łącznie od wszystkich członków Jury najwięcej punktów. 

Choć kategorie były modyfikowane wraz z upływem lat i zmian na rynku, w obszarze zastosowania technologii no-dig niezmiennie doceniane i nagradzane są profesjonalne realizacje wymagających projektów (tych dużych i tych mniejszych) oraz przekraczanie kolejnych granic w dziedzinie bezwykopowej instalacji oraz renowacji, a także innowacyjne produkty, wspierające wykonawców w ich niełatwej pracy.

Od 2004 r. regularnie przyznawane są także nagrody w kategorii Europejski projekt w technologiach bezwykopowych. Kategorię tę stworzono po to, aby docenić osiągnięcia firm, które realizują projekty ważne nie tylko na rynku krajowym, ale szczególnie wyróżniające się także w skali europejskiej. Nagroda przez lata zyskała uznanie firm zagranicznych, o czym świadczy obecność na corocznej gali przedstawicieli nominowanych firm spoza Polski.

Dołącz do laureatów już na najbliższej Konferencji!

Tegoroczna Międzynarodowa Konferencja, Wystawa i Pokazy Technologii „INŻYNIERIA Bezwykopowa” odbędzie się w dniach 7–9 września. Wydarzenie to organizowane jest już od niemal 20 lat i nadal pozostaje największym w kraju i Europie Środkowo-Wschodniej spotkaniem branżowym osób zainteresowanych technologiami bezwykopowymi: przez kilkanaście lat uczestniczyły w niej łącznie tysiące osób, zarówno z Polski, jak i z zagranicy.

Z uwagi na pandemię COVID-19 ostatnia edycja wydarzenia odbyła się w formule hybrydowej – z radością spotkaliśmy się z częścią Uczestników w pięknych podkrakowskich Tomaszowicach, ale też odnotowaliśmy ogromne zainteresowanie udziałem w Konferencji w formule online.

Wierzymy, że przynajmniej z częścią z Państwa uda nam się spotkać w tym roku, dlatego 19. edycja konferencji „INŻYNIERIA Bezwykopowa” również odbędzie się w formule hybrydowej. Jak zawsze zadbamy o to, by agenda konferencyjna wypełniona była ciekawymi prelekcjami oraz tak potrzebnymi dyskusjami pomiędzy wszystkimi stronami procesu inwestycyjnego.

Zgodnie z tradycją, 8 września zaprosimy Uczestników (również tych biorących udział wirtualnie) na uroczystą Galę, podczas której wręczone zostaną nagrody TYTAN.

Ten moment poprzedzony zostanie jednak kilkunastotygodniową komunikacją na stronie www Konferencji oraz portalu inzynieria.com, w ramach której wszyscy zainteresowani będą mogli dowiedzieć się więcej o wszystkich nominowanych projektach, firmach wykonawczych i producentach, a także inwestorach. 

O TYTANACH będzie głośno, nie tylko w Tomaszowicach! 

Nie może Was zabraknąć w tym gronie – zapraszamy, zgłaszajcie się!