Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Rzeszowie wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy gazociągu Strachocina–Granica RP. Jego powstanie otworzy słowacki rynek na import gazu z terminalu LNG w Świnoujściu.
Coraz bliżej połączenia gazowego Polska–Słowacja. Fot. GAZ-SYSTEM
To kolejny krok do powstania interkonektora gazowego, który połączy systemy przesyłowe Polski i Słowacji. Wcześniej GAZ-SYSTEM i EUSTREAM (odpowiednio polski i słowacki operator systemu gazociągów) otrzymały około 108 mln EUR unijnego wsparcia na wykonanie tej inwestycji. W ramach tej rezlizacji wybudowana zostanie także tłocznia gazu w Strachocinie.
Długość gazociągu wyniesie około 59 km, przy czym całkowita długość interkonektora z uwzględnieniem gazociągu po stronie słowackiej to 165 km.
Prace mają ruszyć w drugiej połowie 2018 r., a zakończyć się w 2020 r.
- Połączenie gazowe Polska–Słowacja wraz z rozbudową wewnętrznej infrastruktury gazu ziemnego w Polsce będzie stanowić część Korytarza Północ-Południe, kluczowego projektu infrastruktury gazowej, mającego na celu zwiększenie dywersyfikacji i bezpieczeństwa dostaw gazu w Europie Środkowej - czytamy w komunikacie.
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.