Dobiegają końca przygotowania do rozpoczęcia przez PGNiG na Lubelszczyźnie kolejnego wiercenia (Kościaszyn) związanego z poszukiwaniem gazu w strukturach łupkowych. Wiercenie powinno ruszyć za kilka dni.
Koncesja Tomaszów Lubelski. Fot. z archiwum PGNiG S.A.
Kościaszyn będzie czwartym odwiertem PGNiG na Lubelszczyźnie. Pozostałe odwierty to: Markowola, Lubycza Królewska i Wojcieszków. Wykonywanie pionowego otworu badawczego Kościaszyn 1 ruszy za kilka dni. Za prace te będzie odpowiedzialna wybrana w przetargu polska spółka wiertnicza Exalo Drilling.
Badania rdzenia skalnego podstawą do dalszych działań
Na podstawie danych zebranych w wyniku wykonania tego odwiertu podjęte zostaną decyzje co do prowadzenia dalszych prac poszukiwawczych. Materiałem badawczym będzie kilkaset metrów rdzenia zawierającego materiał z głębokich warstw skalnych. Pobrane skały będą badane pod względem geochemicznym, geomechanicznym i mineralogicznym. Badanie laboratoryjne to kilkumiesięczny proces. Wyniki te są podstawą do projektowania uszczegóławiających badań sejsmicznych 3D. Te są prowadzone na niewielkim obszarze wokół otworu. W dalszym etapie postępowania okaże się, czy prace będą kontynuowane, czy zaniechane.
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.